Bude padat zákaz řízení motorových vozidel pod vlivem i bez a bez řidičského oprávnění?

Vztahuje se na mě amnestie?

Odpovědi
standa

Zákaz řízení nebude ´padat´ v žádném případě.

Jedině v případě, že jste dopustil(a) bývalého trestného činu dle § 180d „řízení motorového vozidla bez*) řidičského oprávnění“, tak tento trestný čin bude překvalifikován na přestupek.

Ale v přestupkovém řízení bude na 100% udělena pokuta a rovněž může být udělen i zákaz řízení (ale třeba na menší dobu než za dřívější trestný čin 180d)

*) BEZ řidičáku je myšleno, že ten řidičák dotyčný ani nikdy předtím nevlastnil