Avatar uživatele
Pavel1212

Zajímavý referát do ekologie?

O čem, nebo na jaké téma si mám připravit referát do ekologie na téma:

  • odpady, recyklace, třídění

nebo

  • výroba energie, šetření energií, obnovitelné a neobnovitelné zdroje?

Chtělo by to nějaké chytré nápady s něčím, co je třeba méně známé (to, že papír se dává do modrých popelnic, ví i dítě ve škole 🙂.

Děkuji za nápady 🙂
Doplňuji:
Conchus: Referát si udělám sám, mě stačí zajímavé téma, ať každého neopakuji…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4740 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Napadá mě – „není biopalivo jako biopalivo“ (zvyšování cen potravin na základě hromadného pěstování biopalivových plodin). Nebo další téma: permakultura – způsob života nezávislý na vnějších zdrojích energie, potravin a vody. Nebo: třídění biomasy a její využití pro výrobu energie – příležitosti, problémy a rizika.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Conchus

Výborně, myslíš, že lidé dělají takové referáty zadarmo? Co kdybys si trochu lámal hlavinku? Co studuješ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
klapalfr

A co třeba něco o odpadovém hospodářství? V poslední době docela dost rezonuje téma povinného podávání hlášení za odpady. Podává se to každý rok, zdrojů je k tomu docela dost. A dá se to pojmout odborně i velmi povrchně. Jeden ze zdrojů je třeba tady, který je poměrně dobře zpracovaný. :) https://ecoser­vis.eu/rocniho-hlaseni-o-produkci-a-nakladani-s-odpady-za-rok-2021-podane-v-roce-2022/

před 1021 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drahuška999

Zdravím, i já jsem docela dost nedávno dělala takový referát na ekologii a hodně mi s ním pomohla i tato stránka zde – https://leaksha­re.org/restored-wetlands-bring-life-back-to-1000-acres-in-australia/ , ze které jsem si vzala informace třeba o australských mokřadech, které začínají znovu „ožívat“ 🙂 Velice zajímavé i na vlastní a domácí rešerši… Doporučuji! 🙂

před 1121 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek