Avatar uživatele
annas

Zajímali jste se někdy o nejslavnější sbírku světových NEJ? Znáte historii jejího vzniku?

27. srpna 1955 vyšel první svazek světově proslulé Guinnessovy knihy rekordů. Od této doby kniha překonala hranici 130 milionů výtisků ve více než 100 zemích, byla přeložena do 25 jazyků, je v celkové produkci na druhém místě za Biblí.

Kniha nepřináší jen vědecké úspěchy, nejvyšší stavby, sportovní rekordy, ale i informace legrační . Ptákoviny jsou populární.

Malý testík na konci léta – pořádají se soutěže v pojídání knedlíků, pití piva apod. Tyto rekordy jsem v knize nenašla, ale např. Jarmila Kratochvílová zůstává světovou rekordmankou svým výkonem v běhu na 800 m z r. 1983.

1. Kolik m hodil Američan Stteve Urner v r. 1981 kravím lejnem?

  1. 81,1
  2. 56,8
  3. 79,6

2. Argus Barler strávil v nemocnici bez jídla

  1. 132 dní
  2. 382 dní
  3. 220 dní

3. Nejvíce vytažených králíků z klobouku za méně než 30 minut bylo

  1. 30
  2. 175
  3. 300

4. Nejdražším oblečením prodaným v aukcích byl(y)

  1. bílý „paví oblek“ E. Presleyho
  2. šaty Marilyn Monroe z filmu Slaměný vdovec
  3. kostým Christophera Reeva z filmu Superman

5. Za vraždu své ženy, tchyně a studenta byl v roce 1981 odsouzen Američan Dudley Wayne Kyzer. Dostal nejdelší trest pro jednotlivce

  1. 10 tisíc let vězení
  2. 500 let vězení
  3. 2 tisíce let vězení

Podle MF Dnes

Nápad vznikl u piva. Inciátorem byl Hugh Beaver, ředitel pivovaru Guinnes. Dostal se do sporu, jestli nejrychlejším evropským ptákem je kulík zlatý, neo tetřívek. Takže se rozhodl vydat knihu, v níž by byly různé dohady ověřené.

Správné odpovědi:
1.a, 2. b, 3. c, 4. b, 5. a

Děkuji za tipy, Drap se zmýlil jen jednou. Sama jsem nebyla moc úspěšná. Některá čísla jsou opravdu neuvěřitelná.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? kenyrts, vagra, johana 56, Drap, redy, briketka10, gagaga, Agneta, gecco před 3123 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

Nikdy jsem žádný výtisk Quinnessovy knihy neměl. Několikrát jsem do ní nahlížel, ale obrovské množství informací z různých oborů snad ani nejde nějak rychle vstřebat. Faktem je, že je tam spousta zajímavostí a informací, které by člověka snad ani nenapadly. Mohu jen hádat
1a
2b
3a
4b
5a

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jednu knihu doma mám,ale nijak se o další rekordy nezajímám.
b
a
a
a
b názor můj,nikde jsem nehledal

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

annas

Musela bych hádat a hledat, vzhledem k tomu,
že je tady zase nějaký mazal dnes končím a jdu
se dívat na stažený seriál promiň 😁

před 3124 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek