petrh

Zadluzeny clovek, muze se ozenit s tim ze dluhy zustanou jen jemu? Treba nejaka smlouva??

Nejlepší odpověď
meTTax

Dobrý den,
exekučně by měla být postižena pouze osoba, který dluhy způsobila před svatbou.Nicméně i Vám by mohly hrozit problémy.
Proto doporučuji sepsat předmanželskou smlouvu. Tím se ochráníte
Společné jmění manželů totiž neznamená pouze jmění, ale i dluhy.

Zůstávám s pozdravem.

Další odpovědi
anonym

  1. Zadlužený člověk se může oženit.
  2. Dluhy stejně jako majetek, který má ten který z partnerů před uzavřením

    manželství, jsou výhradně jeho dluhy nebo majetkem.

  3. Nastávající manželké mohou spolu sepsat dohodu nebo smlouvu, jak ve věci

    dluhů jednoho z nich budou po uzavření manželství postupovat.

  4. V případě rozvodu by Vaše nynější partnerka měla právo i na 50% částky,

    kterou za dobu trvání manželství použijete ze společných prostředků na úhradu

    Vašich dluhů.

Z čehož plyne, že jde uzavřít leccos. Hradit dluhy však bude Vaše partnerka spolu s Vámi, protože vlastní prostředky na jejich zaplacení nemáte. Stejně tak bude i Vaše partnerka vystavena riziku penalizací a exekucí v případě, že splácet Vaše dluhy nebudete schopni.