pizlicka

na co ma pravo manzelsky partner po rozvodu?

odesla jem od manžela z najemniho bytu,k priteli­.manzel nasledne odesel z bytu ke sve matce,ktera jej po roce vyhodila.ja mu z výlučných prostredku pomohla tim,ze jsem koupila velmi levny domek,ve kterem zije,aby neskoncil na ulici-i tam pracuje,je pravda,ze jej nesmim vystehovat,a to ani po rozvodu,protoze po rozvodu o tom rozhodne soud??nemovitost je vylucne z mych prostredku,to podepsal v kupní smlouvě,a nema v nemovitosti trvaly pobyt,a spolecne jsme v ní nikdy nebydleli.
Doplňuji:
najemni smlouvu uzavřenou mam,jenze ji neplní,a mě to blokuje,protoze jsem nikde nehlasila na uadech,nebo kde,ze ji uzavřenou mam.jenze co mam hlasit,kdyz ji neplní ☹

Nejlepší odpověď
arygnoc

doporučujem uzavrieť nájomnú zmluvu, v ktorej bude deklarovaná i výpoveď zo strany nájomcu (vás) i nájomníka (manžela).

v tomto prípade je váš rodinný pomer irelevantný.

;-Q
Doplňuji:
ak ju máte správne napísanú, môžete teda podľa nej dať manželovi výpoveď z nájmu.
niet čo riešiť, jedná sa o normálny vzťah nájomca/nájomník.
po naplnení výpovednej lehoty manžela vysťahujte kľudne i za asistencie polície a najlepšie i za prítomnosti právnika – náklady ale asi budete musieť vymáhať (súdne, exekučne), pokiaľ ich nebude ochotný uhradiť dobrovoľne.
samozrejme, ak sa neodsťahuje v riadnom termíne.

;-Q

Další odpovědi
ivzez

Každou nájemní smlouvu lze vypovědět s tříměsíční
výpovědní dobou – klidně dejte bývalému manželovi výpověď.

Nejste povinna mu po rozvodu zajišťovat
bydlení ani místo k podnikání.

„Nenahlášení“ co nejdříve napravte.
Daňový únik by Vás mohl přijít draho.