Předmanželská smlouva

s tim ja souhlasim a co Vy?Jsem nazoru ,ze kdyz se manzelstvi rozpada,smlouva vyresi u rozvodu mnohe zbytecne tahanice co,kdo!

Nejlepší odpověď
kropitko

jsem pro.Je to tak lepší,obzvlášť v dnešní době,dluhy se nadělají jedna,dvě a proč by za to měli platit oba,když si je třeba nadělá jenom jeden

Další odpovědi
dudu

Mám před sebou krasopisně ručně psanou Smlouvu manželskou, kterou uzavřeli moji praprarodiče se svými rodiči v roce 1928.
Je to velmi zajímavý, ale rozsáhlý přípis. Obdivuji zde vyjádřenou moudrost předků, o čemž vypovídá následující pasáž:

Slibují sobě novomanželé Antonín a Josefa vzájemně v manželství lásku a věrnost zachovati a v tento poměr vše vykonávati, cokoliv obecný mrav, náboženství a zákon předepisují.
Manželé Vinklerovi mezi sebou ustanovují všeobecnou společnost statku pro pád smrti tím způsobem, že nejen jejich nynější do manželství přinesené a obdržené jmění, nýbrž cokoliv ten neb onen z nich budoucně nabudou neb zdědí, mezi nimi má být statkem společným.

Co k tomu po 82 letech dodat?

standa

Předmanželská smlouva je na 100% velmi užitečný institut, na tom se nejspíš schodneme všichni.

Ale je velmi malá, téměř až nulová pravděpodobnost, že dva mladí zamilovaní lidé jsou natolik racionálně uvažující, že na tuto ryze praktickou záležitost v dobách líbánek myslí…

Lucimia

Rozhodně jsem pro. Nikdy nikdo nemůže říct, že těm dvěma manželství určtiě vyjde a oni nebudou řešit majetek. Asi je to před svatbou nepříjemné, někdo to může brát jako projev nedůvěry, ale já bych rozhodně předmanželskou smlouvu chtěla.

infant

Možná jsem staromódní, ale mylsím, že když člověk toho druhého opravdu ale opravdu miluje a zná ho, tak je zbytečná.

Zdroj: infant.blog.cz

iwetax

Pokud vlastníte třeba byt, tak je smlouva nezbytná. Pokud nemáte nic tak je to zbytečný.

Zlatomuska

Problém vidím spíš v tom, že tím připoustíte, že tomu vztahu zase tolik nedůvěřujete. Budiž, možná to vyřeší mnohé tahanice, ale když počítáte s rozvodem, vůbec se nevdávejte,příp. nežente. Jsou to taková otevřená zadní vrátka, proto s tím nesouhlasím. Do snatku se nemá nikdo bezhlavě vrhat, ale řádně si ujasnit své priority a city. a ne spoléhat na to, že když to nevyjde, tak aspon budu mít to svoje. Jeto počátek konce – nedůvěra ve vztah.

A dovoluji si nesouhlasit s iwetax, pokud vlastníte byt před svatbou ve výlučném vlastnictví, je to i po rozvodu váš majetek, tudíž není součástí vypořádání SJM. Samozřejmě pokud zase někdo z partnerů není tak naivní,že přepíše polovinu majetku na toho druhého. Ale to už je zas jiný problém..