mistake

Chceme se s přítelem brát, ale on má nějaké exeuční problémy.Existuje někajá smlouva,která by mě ochránila?

Dobrý den,chceme se s přítelem brát,ale on má nějaké exeuční problémy z dřívějška.Ctěla bych se zeptat,jestli se to bude nějak vztahovat po svatbě i na mě.Existuje někajá smlouva,která by mě a můj majetek ochránila? Myslím něco kde bysme napsali, že do manželství nepřinesl nic?

Nejlepší odpověď
abendsbrot23

S tímhle se raději obrať na právníka, který se vyzná v novém občanském zákoníku.
A taky si přečti toto: http://www.no­vinky.cz/finan­ce/324607-vzali-jste-si-cloveka-s-dluhy-misto-svatebniho-daru-cekejte-exekutora.html

...Kromě nového občanského zákoníku začínají platit i další právní novinky. Jedna z nich umožňuje soudním exekutorům postihnout společné jmění manželů nejen pro dluhy vzniklé za manželství, ale i pro dluhy, které vznikly některému z nich před uzavřením manželství a to bez ohledu na to, že druhý z manželů o jejich existenci nemusí mít do poslední chvíle tušení.
Doplňuji:
S předmanželskou smlouvou to asi taky nebude moc slavné.

...pokud například manželé budou předpokládat, že je před odpovědností za dluhy druhého z manželů ochrání předmanželská smlouva, ve které si stanovili oddělené hospodaření, tak v případě exekuce zjistí, že pro tyto účely je smlouva jen bezcenný cár papíru

Ovšem – je to článek na Novinkách, takže nejlépe poradí právník.

Další odpovědi
Dochy

Nejsem právník, ale co jsem tak o tom slyšel, radši bych svatbu odložil a i na případné „spolubydlení“ bych si dával bacha…

Drap

Určitě bych si ho nebral, až si vyřídí své dluhy. Jinak ti hrozí, že to budeš hradit a exekuční problémy budete mít oba dva.

Mirdas

Nejdříve ať si své osobní věci dá do pořádku.
Zda je seriozní, bude s tím souhlasit.
Zda ne, dá se předpokládat, že je to jeho styl života a v tom případě bych rozhodně neriskoval.

Lucka15

Dobrý den,
řešila jsem úplně stejný problém a právník je na to opravdu vhodný. Mohu doporučit paní Jaroslavu Kalendovou z Brna, ta mi velice pomohla!