Chceme se s přítelem brát, ale on má nějaké exeuční problémy.Existuje někajá smlouva,která by mě ochránila?

Dobrý den,chceme se s přítelem brát,ale on má nějaké exeuční problémy z dřívějška.Ctěla bych se zeptat,jestli se to bude nějak vztahovat po svatbě i na mě.Existuje někajá smlouva,která by mě a můj majetek ochránila? Myslím něco kde bysme napsali, že do manželství nepřinesl nic?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

S tímhle se raději obrať na právníka, který se vyzná v novém občanském zákoníku.
A taky si přečti toto: http://www.novinky.cz/…

''...Kromě nového občanského zákoníku začínají platit i další právní novinky. Jedna z nich umožňuje soudním exekutorům postihnout společné jmění manželů nejen pro dluhy vzniklé za manželství, ale i pro dluhy, které vznikly některému z nich před uzavřením manželství a to bez ohledu na to, že druhý z manželů o jejich existenci nemusí mít do poslední chvíle tušení.''
Doplňuji:
S předmanželskou smlouvou to asi taky nebude moc slavné.

''...pokud například manželé budou předpokládat, že je před odpovědností za dluhy druhého z manželů ochrání předmanželská smlouva, ve které si stanovili oddělené hospodaření, tak v případě exekuce zjistí, že pro tyto účely je smlouva jen bezcenný cár papíru''

Ovšem - je to článek na Novinkách, takže nejlépe poradí právník.

Další odpovědi:

Stříbrný

Nejsem právník, ale co jsem tak o tom slyšel, radši bych svatbu odložil a i na případné "spolubydlení" bych si dával bacha...

Zlatý

Určitě bych si ho nebral, až si vyřídí své dluhy. Jinak ti hrozí, že to budeš hradit a exekuční problémy budete mít oba dva.

Bronzový

Nejdříve ať si své osobní věci dá do pořádku.
Zda je seriozní, bude s tím souhlasit.
Zda ne, dá se předpokládat, že je to jeho styl života a v tom případě bych rozhodně neriskoval.

Dobrý den,
řešila jsem úplně stejný problém a právník je na to opravdu vhodný. Mohu doporučit paní Jaroslavu Kalendovou z Brna, ta mi velice pomohla!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.