Začleňte „typického“ Čecha!

Nebe je prý tam, kde jsou Britové policisty, Italové kuchaři, Němci mechaniky, Francouzi milenci a Švýcaři to všechno řídí a organizují. Naopak peklo je prý tam, kde Němci dělají policisty, Angličané tam vaří, Francouzové jsou mechaniky, Švýcaři milenci a Italové to vše organizují.

Nejlepší odpověď
Damiana

Nebe je všude tam, kde nejsou „typičtí“ Češi a peklo naopak tam, kam vlezou.

(Vlastní zkušenost – podle toho, jak si představuji „typického“ Čecha:-)

Další odpovědi
johana 56

Nebe :Zlaté české ručičky – málo vydělávají,ale umí.
Peklo : Nemít ani to málo.

www

Typický v tomto smyslu je velmi zavádějící pojem, poněvadž každý si může představit nebo jiného.
Takže si netroufám na klasifikaci typického Čecha.
Doplňuji:
Sorry.
Ne „nebo“ jiného, ale „něco“ 😉

MonkeyKing

Nebe: Češi dělají pivo.
Peklo: Češi bez piva!

anonym

Nebe: Všechno hezké kolem nás.
Peklo: Místo, kam se jednou všichni dostaneme.
Doplňuji:
Jinak každý člověk je jiný jak u nás, tak ve světě. Národy mají sice něco společného, ale jednotlivci se odlišují. Začlenit typického Čecha se neodvažuji a nejenom proto, že o mentalitě zdejších lidí moc nevím a o té u lidí v ostatních zemí vím ještě méně.

Tw!st

Češí jsou programátoři nebo hackeři nebo gameři. vyber si jedno z těch 3.

M.

Nebe: A kde Češi si spokojeně pijí své pivo a sledují hokej..
Peklo: A kde Čeští politici dostali opět svou práci.

anonym

Nebe je tam, kde české mozky vynalézají to, co nám celý svět závidí.
Peklo je tam, kde česká politická scéna zapomněla, že je tu pro své občany. (Kdyby EU měla zájem poznat, co je to skutečné peklo, nešlo by naše politicky zdatné mozky půjčit, nebo ještě lépe věnovat, i jinam?)

manon

Představuji si typického Čecha asi jinak. Nestydím se za typické Čechy. Kdybych uvažovala takhle, mohla bych se stydět za „typické“ Italy, Němce, Američany, Rusy, Slováky, Poláky........, vesničany, Pražáky, ženy, muže, černochy, bělochy… To jste myslely vážně?

anonym

Omlouvám se všem, kteří ještě chtěli odpovídat. Omylem jsem otázku uzamknula. Všem děkuji za názory a pokud někdo bude chtít ještě odpovědět, uvítám jeho názor zde. :))

anonym

Bohemico, nedivím se, Damianina odpověď je tak trefná, že si zaslouží jak nominaci, tak i uzavření otázky. Tohle prostě „přebít“ nejde!

anonym

Díky za pochopení, nedošlo mi , že tou trefnou odpovědí, která skutečně zasloužila nominaci znemožním odpovídat i jiným. Ale nikdo se nikterak nebouřil, takže asi O.K.

anonym

Mlčící většina neznamená souhlas, ale buď tichý vzdor nebo vynucenou rezignaci.
Neznalost omyly neomlouvá, a že se už nikdo neozývá? Není divu, když jim je možnost odpovědi odepřena.
(Všichni, co jsou tu už déle, než alespoň týden, vědí, že postačí nechat otázku uzamknout automaticky programem po 10 dnech).