MK44

Závidíte Angličanům?

Závidíte Angličanům, že mají nového následníka trůnu? Chtěli byste, aby i Češi měli svou královskou rodinu?

(Mohli byste se při narození dědice radovat po ulicích, mávat praporama, hltat kdejakou mediální zprávu, hádat jak se bude jmenovat, gratulovali by nám politici z celého světa… No? Co říkáte?)

Chtěli byste být členem královské rodiny? Nebo dokonce mít to štěstí a být přímo dědicem monarchie?

(Všichni by se na vás usmívali, davy by vás zdravili, byli byste středem pozornosti, psaly by o vás noviny, udávali byste módní trend a na oslavách jezdili v kočáře, dostalo by se vám nadstardního vzdělání, leckde byste měli přednost, těch darů, co byste dostávali, národ by si vás hýčkal, leckam by vás zvali… Nebylo by to príma?)

😉

Nejlepší odpověď
quentos

nezávidím, ale v poslední době se objevila zajímavá myšlenka, že by nebylo od věci obnovit království. Království má v českých zemích tisíciletou tradici a fungovalo dobře, zatímco republika jde do kelu ani ne po sto letech (a to ještě počítám od vzniku ČSR).

Další odpovědi
anonym

A co normální dětství?Mít svou maminku u sebe každý den,ne,nezávidím ani trochu.A k mo­narchii?Ne,dě­kuji.

Bedy

Nevím, co bych měl angličanům závidět, Váš dotaz mi přijde jako produkt mediální masáže, kdy to je v televizi od nevidím do nevidím. Samozřejmě, že šťastnému páru miminko přeji, přeji mu hodně zdraví, ale zase tomu dítěti nezávidím, nechtěl bych být v jeho kůži – žádné normální běžné dětství, žádný obyčejný život. Prostě tohle se mi nelíbí.

Na druhou stranu současný politický systém v ČR taky není žádná sláva, chtělo by to prezidentský systém s většinovým modelem. Podobně jako v USA. Politické strany by tolik neslibovaly a svoje sliby by musely plnit – jinak výprask ve volbách. A žádné pidistraničky jaké veverky a podobné by se tu nechytly.

zjentek

monarchie kupodivu pracuje nejlépe ze systémů ..ale až vyžírky vyhubíme, budeme se mít všichni stejně, netřeba být monarcha. Zatím se hubí jen chudáci, takže to vypadá, že vyžírky se pak budou muset vybít mezi sebou, aby to pracovalo dál ..co naplat ,)

anonym

Nezávidím, ale naopak jim to přeji. Williem a Katy jsou krásný pár a miminko jim sluší.
Mně jenom poslední dobou vrtá v hlavě, že v Evropě máme více království, mnohá i blíže naší repoublice, ale pro nás jako by existovalo jediné, a to právě to anglické. No, vrtá mi to prostě v hlavě a nemohu přijít na to, proč to tak je.
Sen o tom být princezna nebo královna jsem měla naposledy jako malá holka (hodně malá). Ten mne definitivně přešel. Nepotřebuji být středem společnosti, abych se cítila spokojeně. Žít život královské „loutky“ sešněrované dvorskou etiketou by se mi asi líbil stejně málo jako Dianě. Jsem volnomyšlenkářka a nevyžívám se v konvencích. Mně vyhovuje můj neobyčejný život obyčejné české ženy.
A království v českém provedení? Ani omylem, to by musel zase přijít nějaký obrzloděj, aby si nahrabal pořádné jmění. Na to by nestačily naše daně, ani kdyby důchodce vystřelili všechny na Měsíc.

antík

Mě se líbí Monarchie, celkem by se hodila i nám no…kdyby byl král dobrý (samozřejmě by jsme asi mělo konstituční monarchii) tak by to bylo lepší než aby nás reprezentoval pán I LOVE BECHER MY NAME IZ ZEMAN

Rocker

Nezávidím,tohle je mi tak nějak jedno.Pozornost by si spíš zasloužily děti v Africe a Asii,které nemají co jíst,než nějaký mimino z Anglie.

Zvědavý

Já jim určitě závidím, chtěl bych abychom byly monarchie, abychom měli svoji královskou rodinu a jasně chtěl bych být i jejím členem. Nevím jestli přímo dědicem trůnu ale určitě členem ano. Dopředu bychom věděli kdo nám bude vládnou a kdo po něm. A ano závidím angličanům vše : Jejich jazyk který je světový, Královnu která bude vládnou ještě hodně let, Historii, Vládu která se trochu zajímá o svůj lid atd.. VŠE !!

marci1

Asi jim trochu závidím. Monarchie měla v české historii tisíciletou historii a fungovala velmi dobře. Už teď si představuji, jak by se mohl jmenovat. Třeba král Miroslav a mohl by taky jak on vypadat. 🙂