mosoj

Zachránila fosilní paliva krajinu ?

Kdyby se nezačalo těžit uhlí a později nafta nedopadli by jsme na Zemi jako ve starém Babylonu či na Balkáně.
Pakliže ano tak je to vlastně ekologické. Jaký paradox.

Nejlepší odpověď
beer

I tak se to dá říct, zachránila.
Nejdostupnějším palivem bylo kdysi jen dříví. Kácelo se proto velmi, lesy se ale cíleně neobnovovaly, což přispělo k jejich vymýcení a uhlí to později zastavilo.
Takové technologie jako dnes nebyly, proto se dá říct, že to ekologické bylo. V dnešní pokročilé době to však již neplatí.

Další odpovědi
cochee

Můžeš upřesnit, jak dopadli ve starém Babylonu či na Balkáně? Jsem nějak mimo, biblického „zmatení jazyků“ se to asi netýká?