zacal jsem cvicit a neco jsem si precet a zajimalo by me jestli se mi zvetsi svalova hmota bez proteinu?

Odpovědi:

Zlatý

Samozřejmě. Při kvalitním cvičení a vhodné stravě určitě. Hlavně vyměníš tuky za svalovou hmotu. Někomu to jde rychleji, někomu pomaleji. Nečekej výsledky za 14 dní.

"Bez proteinu" ne...
Ale nemusíš zrovna dlabat nebo popíjet ty chemikálie propagované ´rádobykulturisty´ - proteiny jsou nejlépe přírodní - maso, vejce, sýry...
;-)
Takže správný (kvalitní) jídelníček je důležitý.

Pokročilý

Je nutný dodržovat tři věci - trénink, odpočinek, strava...

trénink, jak píšeš máš...

odpočinek - hlavně kvalitní spánek...je potřeba si uvědomit, že svaly nerostou v posilovně, ale až následně

strava - ta má největší vliv na tvoje výsledky...pokud chceš, aby ti rostly svaly, musíš mít dostatečný příjem bílkovin (proteinů) - není nutný to doplňovat proteiňákem, pokud jich přijímáš dostatek z normální stravy, což ale může být problém...výhoda u proteinových přípravků je, že nezatěžují tolik trávení jako normální strava...(není ale vhodný mít bílkoviny jen proteiňáku), Jinak u stravy je toho tolik, co by se mělo dělat správně, že je proteiňák ti to nevyřeší...

Mowla:

ty seš taky chemikálie:-D
zajímalo by mě, kdo podle tebe je ,,nerádobykulturista´´, kterej to nepoužívá...za každý jméno předem děkuju

Diskuze k otázce

Zlatý

mojitek

WTF : Mowla asi myslel kluky co nevěřej těm báchorkám napsaným na pixlách.Svaly potřebují proteiny,samozřejmě,ale při normální vyvážené stravě není třeba se ještě dopovat pixlama at uz je tam napsano cokoliv.

anonym

WTF: Beze jmen - ale nechceš, doufám, tvrdit, že každý, kdo cvičí, také popíjí či pojídá proteinové přípravky. :-D

Zlatý

arygnoc

Drape!

svaly SÚ najmä z proteínov.
a proteíny nevznikajú premenou z tukov, sú to kopolyméry aminokyselín s peptidovými väzbami, teda - bielkoviny = proteíny.

pre nárast svalovej hmoty sú proteíny nevyhnutné.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 245
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 99
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.