Dick

za jak dlouho mohu na čerstvou malbu nalepit tapetu

Nejlepší odpověď
Sůwa

Nechápu, proč tapetovat na čerstvou malbu, když se většinou naopak malba před tapetováním oškrabuje, aby se pak tapeta nesloupla i s ní. Jedině snad, pokud je jen slabá vrstva, tak malbu před tapetování penetrovat, stačí rozředěným lepidlem na tapety. Navíc tapeta stěnu uzavře a ta pak nemůže „dýchat“ a sráží se za ní vlhkost. Znám borce, který potapetoval i strop a ze suchého bytu si udělal plesnivou smradlavou jeskyni.

Další odpovědi
mojitek

Přesně tak,je přece nesmysl malovat a pak to zaplácnout tapetou.Mimoto tapeta zeď uzavře.Oškrábejte starou malbu a pokud je omítka v poho,tak stačí trochu napenetrovat,dát keraštuk nebo tzv.benátskou malbu a máte pokoj jak klícku.