Zdení324

Z jakých barev se namíchá žlutá?

Ahoj potřebovala bych poradit z jakých barev se namíchá žlutá. Mám barvy : červená, modrá, zelená, oranžová a fialovou. Předem díky :)

Nejlepší odpověď
mosoj

U subtraktivního míchání barev je žlutá barvou základní. Míchání nátěrových barev patří mezi subtraktivní modely.
U aditivního míchání barev TV displeje atp., vzniká smícháním červené a zelené.

Další odpovědi
setapouch

Žlutá patří mezi základní barvy, nemůžeš ji namíchat. Můžeš namíchat podobný odstín, ale ne jen z těchto barev.