zjentek

Z jakého důvodu přestaly automaticky chodit nabídky aktualizace software pro Android a ani manuálně je nelze stáhnout?

Jedná se o aktualizace software pro Android 9. Zatímco jednomu vlastníkovi smartphonu Huawei s A9 aktualizace už přes rok nechodí, jinému s mobilem Xiaomi (rovněž A9) chodí aktualizace dodnes. Uživateli „Huawei“ se aktualizace „zasekly“ na verzi (EMUI) někde 9.1.0, přičemž systém po pokusu o vyhledávání nových aktualizací zahlásí: váš software je aktuální.

Umí tohle někdo vysvětlit?

Pepopětadváco, ovšem Android 9 je v tom smartphonu taky (vidím to v informacích o systému). A tak si odmysli vatu v otázce a řekni mně, proč Huawei neaktualizuje devítky. Smartphone ten software tři krát automaticky aktualizoval a pak se „beze slova“ odmlčel.. Zůstaly devítky (v nějaký fázi) a konec, stopka. K tomu došlo tuším r. 2020. Že by tam byla souvislost s těmi americkými sankcemi?

Ne že by to něčemu překáželo, ale kolega má za stejný časový úsek v podobně „starým“ Xiaomi už z devítek Android 11 a stále se mu software aktualizuje, tož tak asi 🤷‍♂️

Nejlepší odpověď
elkon

Záleží na typu telefonu. Na staré telefony logicky nechodí, protože není uzpůsoben software. I když se telefon jeví stejně, nemusí stejný být, co se týká výbavy.

Další odpovědi
Pepa25

Protože EMUI není Android https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/EMUI

Schluker

Klasicka potiz s androidy. Nizka cena je casto vykoupena kratkou dobou vydavani aktualizaci. Alternativni moznosti je pouzit neoficiaoni distribuci androidu.

aliendrone

Tohle je obecně problém všech Čajna HW výrobků, nejen telefonů. Soft k nim bývá často prasácky napsaný (myslím tím VELMI neodladěný) a o podpoře nezřídka můžeš jen snít. Tam to neřeší – ty máš 2 roky starý telefon? Hustý! A jaké bylo počasí/klima tenkrát v době mamutů? Prostě koupí nový model, aby se společensky neznemožnili, no. :)

(Přirozeně mluvím o situaci ve městech nebo na pobřeží, Čína je převeliká a rozdíly propastné. V Tibetu třeba orají pomocí místního skotu, kdepak traktory.)

zjentek

Elkon, jak staré? R. 2019 byl špičkový 🤷‍♂️