suaeda

Již máte Windows 10?

Zajímá mne, a asi nejenom mne, jak rychle se rozšiřují nové Windows 10.
Moje odpověď je 2) a důvodů bylo více.
Automatické aktualizace bez možností vlastního řízení. Nemožnost úpravy – zúžení panelu s dlaždicemi. Nefunkčnost některých starších programů. Nový naprosto nevhodný a špatně fungující prohlížeč. A pár dalších maličkostí.
Po čase, až bude několik upgrade balíčků, se k nim možná vrátím.
Děkuji za vaše názory.
Souhlasím rovněž s názorem týkající se marketingu fy. Microsoft. Jak je něco moc propagováno a vnucováno (muže jít o jakékoliv služby, či zboží) tak tomu moc nevěřím.

Nejlepší odpověď
gecco

1) Nechci je. Zůstávám u starého Windows.

A to co nejdéle budu moci, pak asi přejdu na Linux – marketingová politika MS mne dožrala zřejmě definitivně…
😉

Další odpovědi
anonym

1) Nechci je. Zůstávám u starého Windows.

Mnoho se rádo vracelo ke starému W-S a já to raději ani nezkoušel!

anonym

1) Nechci je. Zůstávám u starého Windows.

Zůstávám u win 8,1, naprostá spokojenost.

quentos

1) Nechci je. Zůstávám u starého Windows.

Nelíbí se mi, jakým způsobem MS vnucuje uživatelům novou verzi (přestali vydávat aktualizace k verzi XP, aby uživatele donutili přejít k Win 10. Mě nedonutí.).

tony2412

4) JIž je mám nainstalované a jsem naprosto spokojen/a.

mě fungují výborně,zdá se mi že fungují líp než W 8,1 jsem spokojen

briketka10

1) Nechci je. Zůstávám u starého Windows.

Mám W 8.1 prý W 10 má ještě nějaké
nedořešené " mouchy " až je mít nebude,
tak si ji s radostí naistaluju stejně mi ji
furt systém nutí k instalaci a já ji vždycky

jen zavřu a je pokoj :)

Doplňuji :
Na starém noťásku, který mi " vyhořel " při
bouřce jsem měla W Vista 7 a byla jsem moc
spokojená oba jsou zn. Toshiba a na W 8.1
jsem si nemohla vůbec zvyknout po asi 6 letech
to nešlo, poměr stran u nového je 16 : 9 ostatní
jsou dražší. Na tom starém byl ten poměr větší se
stejnou úhl. displeje 15,6". Což nechápu, proč to
prodejci uvádějí, když se ten výrobek od druhého
podstatně liší velikostí obrazovky?
Nutí pak zákazníka ke koupi dražšího výrobku.?
Nebo jak to vůbec myslej? Je to hnusnej trh :((

Synovec měl předtím XP a k němu jsem si chodila
číst e-maily než jsem si na noťas našetřila, ale na
XP jsem si taky nezvykla.
Zlatá Vista nejmilovanější.

Muffz

1) Nechci je. Zůstávám u starého Windows.

jpau

5) Mám jiný operační systém.

Ale líbí se mi takže každopádně plánuji zkusit.

ad marketing
Uvidíme jak se MS s konceptem „Windows jako služba“ popasuje. Úplně mimo (mainstream) to být nemusí.

ad bezpečnost
Doporučuji si přečíst tento článek
http://www.ro­ot.cz/clanky/win­dows-10-analyza-probihajici-komunikace/
nebo si měření zopakovat.

ad zůstanu u Windows 1.x, 2.x, 3.x, 95, NT X, 98, 2k, XP, Vista, 7, 8.x protože se mi nelíbí že MS…
Nevím jestli jaké má kdo zkušenosti s konkurencí ale…
OS-X „My (Apple) víme nejlépe co uživatel chce!“

Linux (resp. jeho window managery) „V komunitě jsme se dohodli že 3D okna mají vyšší prioritu než stabilita (KDE).“ nebo „Chtěli jsme lightweight ale nevypadalo to hezky, tak jsme to udělali takhle a pokud se vám to nelíbí tak si tlučte bash (Gnome přechod z 2 na 3, LXDE).“

Windows: „Myslíme si že je to takhle super, tak to tak uděláme (Win 8.X a nabídka start)“ o pár měsíců později… „Tak to není super, vrátíme to tam ale uděláme to /lepší/“.

Jak jsem již psal. Každá změna musí být po zákoně potrestaná. Když vyšla XP, tak spousta uživatelů taky nadávala, „jiná nabídka start“, „kulatá okna“, „nefunguje to a to (protože NT)“… No a za 10 let se nemohli odtrhnout od beznadějně zastaralého OS…

mirekborek

1) Nechci je. Zůstávám u starého Windows.

Mám W7 a nehodlám je měnit vyhovují mi a podle mě jsou nejlepší w10 by mi ani pc neutáhlo

Emefej

5) Mám jiný operační systém.

jáára

4) JIž je mám nainstalované a jsem naprosto spokojen/a.

Lukáš Ondriš

4) JIž je mám nainstalované a jsem naprosto spokojen/a.

ivzez

1) Nechci je. Zůstávám u starého Windows.

Lamalam

5) Mám jiný operační systém.