Vercule

Z jaké kůže je nejlepší si pořídit kabelku?

Nejlepší odpověď
marci1

Z teletiny, koziny? 🙂
V první řadě záleží na tom, o jakou kůži se jedná, tedy z jakého zvířete pochází. Nejběžnější kůží, která se používá pro všechny obory kožedělné výroby, je hovězina. Nejčastěji se používá kůže z dospělého tura domácího. Můžete se ale setkat i s tzv. teletinou, tedy s kůží mladých zvířat, která mají nejjemnější pletivo a slouží k výrobě luxusnějších produktů. Hovězina je pak kůže plná, s vlákny hustě propletenými.

Ihned po hovězině je další nejčastěji používanou kůží vepřovice, která je získávána z prasete domácího. Typickým znakem vepřovice jsou dírky po štětinách. Vepřovice je málo pevná v tahu, ale dobře vzdoruje odření.

Poměrně málo se pak setkáte s koninou, získávanou z koně domácího, která má odlišnou strukturu proti hovězinám. Svým vzhledem připomíná kozinu. Konina bývá nejčastěji dovážena, a to z Maďarska nebo Jižní Ameriky. Mezi koninu se započítává i kůže z oslů, mezků nebo mul.

Již zmíněná kozina je pak získávaná z kozy domácí a má strukturu s hustě propletenými vlákny. Patří k jedněm z nejdražších kůžím na trhu. K nám je dovážena z hornatých oblastí Evropy a z Afriky. Kozina bývá často poškozena hmyzem, proto se upravuje barvením.

Řídká a málo pevná kůže je pak skopovice, která se získává z kůže ovce domácí. Často bývá poškozena buď cizopasníky, nebo střihem vlny. Čím mají ovce jemnější a hustší vlnu, tím je jejich kůže slabší a řidší.

https://www.no­vakabelka.cz/dru­hy-a-povrchove-upravy-kuze-kabelek/

Další odpovědi
aliendrone

Kabelku? Zásadně z louisvuittoňácké kůže! Přijatelné jsou i gucciácké nebo dolce&gabbaňácké kůže, ale to už není taková masírka. ;)

Malá rada – při nákupu radím dodatečně přikoupit i balení osvěžujících ubrousků na obličej a sadu kartuší inhalačního kyslíku ( https://www.on­linerousky.cz/4-ks-inhalacni-kyslik-o2-14l-/?utm_source=sez­nam&utm_medium=cpc&ut­m_campaign=Zbo%c5%be%­c3%ad.cz:+OMsa­fe.cz&utm_con­tent=ATgreen+4+ks+In­hala%c4%8dn%c3­%ad+Kysl%c3%ad­k+O2+-+(14L)&utm_term= ) ! To ne pro tebe, ale pro přítele/manžela, až mu oznámíš KOLIK jsi za tu zpravidla nic moc hezkou blbost zaplatila. ;) :D :D

Mravenec

Každý má jiné preference. Co chceš vědět – potřebuješ kabelku odolnou, fešnou, drahou, levnou???

Drap

Z krokodýlí

Lgee

Kuřecí

RyuzakiKate

Nejčastěji se setkáte s hovězinou. Je velmi odolná a díky své vlasové struktuře dokáže absorbovat mnoho vlhkosti. Setkáte se ale i s kozinkou, která je díky své poddajnosti hojně využívaná při výrobě rukavic. Nejměkčí a nejpružnější usní na světě je kůže losí. Motorkáři mají v oblibě kůži klokaní, která je známá svou nízkou hmostností a odolností vůči oděru. Luxusní módní domy jako Hermès, Prada, Gucci či Louis Vuitton používají při výrobě doplňků kůži pštrosí, která je typická strukturou připomínající “husí kůži” díky velkým folikulům, ze kterých roste pštrosí peří.

Tolik ze zdroje. Za sebe můžu říct, že hovězí a kvalitně zpracovaná, nejlépe neutrální barvy, protože pořádná kabela něco stojí.
Syntetiku spíš pro malé kabelčičky a psaníčka, kde nehrozí přetížení a odření.

Zdroj: https://www.mod­nipeklo.cz/ma­terial/kuze/

cappuccino

Pokud menis kabelky kazdy druhy rok, nebo mas male dite a potrebujes kabelku praktickou a odolnou, je nejlepsi si koupit kabelku z eco-kuze.
Na paradu a na nekolikalete noseni se porizuje draha kozena kabelka, ktera se ti neokouka a nepodleha modnim trendum.
Ja mam treba jeden kozeny ruksak, a i kdyz jsem si poridila i jine, stale se vracim k tomu staremu, oblibenemu.
Nakup kabelky neni jen tak!!

Gabullka

Mám kabelky z kozí a hovězí kůže. Záleží pak taky samozřejmě na zpracování. Osobně mám všechny kabelky z obchodu bagind.cz, kdy mi vždy vysvětlí, jak se o kabelku mám starat, doporučí příslušný přípravek na údržbu. Hlavně se mi líbí jejich jednoduchý design, no prostě žádný kýč.

Jana5678

Podle mě je nejlepší umělá kůže, na které nepoznáte rozdíl od té pravé zvířecí. Já jsem si nedávno koupila jednu kabelku na internetových stránkách https://www.ka­belka.cz/produk­ty/kabelky-a-tasky/ a jsem s ní velice spokojená. Hodí se mi ke všem mým outfitům, které nosím. Zkuste se zamyslet, zda potřebujete pravou kůži nebo zda vám stačí umělá, která je leckdy hezčí.