Pokročilý

Windows Vista vs. Windows 7

Mnohokrát jsem četla že Visty stojí za prd a hodně lidí si nemůže vynachválit "sedmičky". Já jako student nemám nějak vysoké požadavky na PC ale stejně mě zajímá, co je lepší? Můžete mě prosím ten rozdíl vysvětlit jako LAJKOVI?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Každý OS má své klady. Já měla na starém notebooku Visty a za celou dobu jsem s nimi neměla ani jediný problém, jsou hodně podobné XP. Na novém notebooku máme 7 a zatím si na něj zvykám... spoustu věcí má jinde, než starší verze. Taky jsem měla problém se stahováním pár programů, které se pro 7 zatím nedělají.

Další odpovědi:

Zlatý

Lepší či horší záleží na uživateli k čemu systém primárně využívá.
Vista je ale jakýsi nepříliš povedený přechod k vyšší verzi-W7. Spoustě uživatelů ale vyhovuje a proto jej nemění. Já osobně bych z Vista na 7 přešel, ale "zázraky" neočekávej.

Bronzový

Na stolním PC máme Windows 7 a na notebooku Visty. Jsem laik a proto moje laická odpověď - Visty mají neskutečně pomalé načítání stránek (nevím, zda není problém i třeba v menším rozsahu paměti), často mi weby padají, notebook se neuvěřitelně dlouho vypíná a proto jej používám skutečně jen v nouzi...
Jednoznačně dejte přednost Windows 7. Přehledné ovládání, mnoho nových funkcí, rychlost. Než Visty, to snad raději Windows XP.

Pokročilý

Jinak řečeno, Windows 7 je převlečený XPčko.
Pro normální využití (jako jsou hry nebo obyčejná práce) je lehké ovládání, pokuď by jste se chtěla nějak šťorat v nastavení, už to chce malinko prostudovat (pokuď pc moc nerozumíte)

Každopádně, už jen v tom bezpečí na win 7 má navrh oproti Vistam. 7 používám na notebooku, žádný problém, běh 100%.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.