Mám Visty nahradit novými Win 7?

Nedávno jsem si koupil notebook, který už v sobě měl Windows Vista Home Premium. Jak jsem se dozvěděl, brzy má vyjít Windows 7. Moje otázka zní: má cenu přecházet? Visty mi sice moc nesedí, přijdou mi pomalé a zbytečně náročné (oproti XP), ale pokud WIN7 v tomhle nejsou o moc lepší, mají nějakou přidanou hodnotu?

Nejlepší odpověď
Dandi

Určitě nahradit. Na toto téma se vede hodně diskuzí, ale obecně platí, že Windows 7 jsou opravdu plnohodnotným novým operačním systémem. Visty vedle nich stojí jako nedodělaný příbuzný…

Další odpovědi
Olaf

Win7 jsou obecně „rychlejší“ a o něco méně náročné na hardwarové prostředky, ale spousta lidí, kteří je zkusili, je spíše označuje za „takový větší servisní balík Vist“. Kdybyste si notebook s Vistou koupil po 1. červenci, upgrade na 7 byste od Microsoft měl zdarma. Pokud ne, budete muset platit pár tisíc za upgrade. Kdo nemá s Vistami příliš problémů, přecházet za každou cenu není nutné. Kdo si má vybrat mezi jedním notebookem s Windows Vista a druhým s Windows 7, měl by si vybrat Windows 7.

Jivinho

Obecně vzato Microsoft Visty naprosto p*sral, a nevěřím, že by se našlo jediného člověka, který by s nimi problém neměl. Microsoft se momentálně nachází v takové situaci, že si Win 7 nemůže dovolit pokazit, takže bych určitě do Win 7 šel.. A jestli je pokazí tak… Nejspíš skončí jedna velká monopolová éra…

alenka901

mohu potvrdit, že novinky v systému mi přijdou zajímavé a systém se v porovnání s Vistou zdá i svižnější. Velmi zajímavý je koncept nového Taskbaru, který bohužel pro Vistu pohou úpravou vzhledu nevytvoříme.

Attack-design

tohle je uplně stejné,moc si tím nepomuzes, jo xp je xp