JackkcaJ

Vzoreček pro výpočet Pohybové energie je Ek = 1/2 m x v… co mám dělat s tou jednou polovinou?

Odpovědi
lexx

Vzorec není celkem správný, musí být čtverec (2 mocnina) rychlosti tedy jednodušeji
Wk = 1/2 * m * v*v
OK ?

SeptikB

Třeba škrtnout, vymazat, vytrhnout, spálit, zvýraznit, ignorovat … Podle toho, jaký má být výsledek tvé činnosti. Pokud má být otázka správně položena takto: „Co mám dělat s tou jednou polovinou, abych vypočítal tuto rovnici?“ tak je odpověď „Prostě ji započítej ve vzorci jako normální číslo 0,5“.