Dados

Vzorec do fyziky

Proč je při výpočtu Joulu (F*s) při úpravě na kgm2s na mínus druhou exponent i nad m když při úpravě F= m*g = kgms na mínus druhou ?

Odpovědi
Kelt

1 Joule, je jednotka práce , která se značí A, a platí A = F . s , kde F je síla v N (newonech), s je dráha v metrech .
síla F = m . a , tedy hmotnost v kg , a je zrychlení m/s2 – bez lomítka je to (m s –2), čteme metr sekunda na mínus druhou) , pak dostaneme 1 Joule se rovná po dosazení kg m2 s (na mínus druhou) , Zrychlení grafitační se značí g, normální a.