Význam slova pošírovaný?

Dobrý den.Zajímal by mě význam slova pošírovaný v oboru jídla a vaření.Děkuji

Nejlepší odpověď
panenka

Pošírování je vaření ve vodě s přidáním octa či vína a koření či bylinek. Při klasickém pošírování vložíme potravinu do vařící tekutiny a pomalu vaříme.

Mikrovlnka je velmi výhodná pro tenhle způsob úpravy jídel. Nepotřebuje se tolik tekutiny jako při klasickém pošírování. Ono totiž pošírování v mikrovlnce je vlastně něco mezi klasickým pošírováním a vařením v páře.

Zdroj: http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/mlsotnik-posirovani-0ro-/p_zviretnik.as­p?c=A090707_130725_p_zvi­retnik_dru