význam slov

Dobrý den chtěla bych vědět co znamenají slova: BOŠ, TEF, TŘMÍ, PESO, KOMI, HÁ, IL, TEX. Mockrát děkuji za odpověď Michala K.

Odpovědi
Mandarinka

bohužel netuším z jakého je to oboru, nebo čeho se to přesněji týká, ale našla jsem alespoň tohle:

peso – měnová jednotka kolumbie, chile a jiných jihoamerických stá­tů

komi – ugrofinský jazyk užívaný v Komijské autonomii (v Ruské federaci)

tex – sázecí systém (autorem profesor Donald Knuth), který umožňuje pomocí vlastních značek pohodlně zobrazovat matematické vzorce a symboly

tef – což je malá obilovina, která je v Etiopii původní. Používá se hlavně k výrobě etiopského chleba – indžera – který je hlavní složkou potravy většiny obyvatel

tef – egyptský výraz pro plivat