jirinka001

Jaká je práce sestry u veterináře a jak se jí vlastně stát?

Nejlepší odpověď
repetelka

Jaká je to práce? Třeba úklid operačního sálu po zákroku. Většinou to bývá pro laika dost nechutná záležitost.
Studovat se dá na střední veterině, ale ani s tou školou není jisté, že se dostaneš na nějakou kliniku nebo ošetřovnu pro malá zvířata. Absolventů je hodně a většina končí mimo obor nebo např. jako kontrola jakosti masa na jatkách.
Naopak mnoho veterinářů zaměstnává slečny, které tento obor nevystudovaly.
Doplňuji:
quentos: Pravdou je (jak se zmiňuju já i de ja vu, že u vetereinářů (zvláště u soukromých ošetřovnách a klinikách) často nehraje odborné vzdělání roli. Mnohdy stačí známost s vetem nebo být s ním v příbuzenském vztahu, ale mnohdy stačí i určitá chovatelská praxe. Naopak absolventi střední školy se zaměřením na veterinu často práci v oboru nenajdou. Rozhodně romantické představy, jak se slečna po škole bude mazlit u veterináře s pejsky a koťaty, většinou vezmou za své. Středoškolačky končí často v laboratořích kde kontrolují jakost masa nebo mléka, často pracují u hospodářských zvířat atd. a velká část končí (raději) úplně mimo obor.

Další odpovědi
dejavu

Musíš vystudovat střední veterinární školu. Práce krásná, ale náročná.
Doplňuji:
Znám několik veterinárních sester, které nemají nejen VŠ, ale ani střední veterinu, jen jsou v přátelském vztahu s veterinářem a mají rády zvířata. :)

quentos

Drobná oprava předchozích odpovědí, po dnešních zdravotních sestrách se bohužel už vyžaduje i VŠ :{(> v podstatě jedno jaká, příbuzný obor výhodou.