Kazatel

Vysvětlíte? „To Slovensko naše posiaľ tvrdo spalo, ale blesky hromu vzbudzujú ho k tomu, aby sa prebralo.“

Není tento text v příkrém rozporu s předchozím textem, kdy chtějí (prý) hromy zastavit? Co by je pak probralo a jak by mohli ožít, když by je blesky neprobraly? „Nad Tatrou sa blýska hromy divo bijú, nad Tatrou sa blýska hromy divo biju, Zastavme ich, bratia, veď sa oni/y stratia, Slováci ožijú.“ Nebude pravda trochu někde jinde, že se neměly ztratit blesky, ale někdo úplně jiný?

Originální text: https://img.cas­.sk/cas/900px/2368525­.jpg/crop-zapisnik-viliam-pauliny.jpg

Odpovědi
Drap

Ano, nejedná se o hromy, ty ani žádný soudný by nezastavoval, protože ví, že je to nemožné.

led

Nájdite si moje odpovede na vaše otázky rovnakého zamerania.
Texty piesne sú podané s alegorickým významom.

Poznámka, ak už opisujete text z predlohy, tak opisujte správne!
v texte, na ktorý odkazujete, nie je napísaný text, ktorý ste vložili do otázky. Ide tu o predlohu z roku 1844, podľa ktorej bola neskôr v roku 1851 vytvorená „Dobrovoľnícka“ a až následne bol použitý základný text slovenskej hymny.

Pripomínate mi „agenta Bretschneidera“ https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_zQRsaOl0rM

Kazatel

Drape, kdepak, jsou zde mezi námi rodilí Slováci, kteří si o textu vlastní hymny myslí, že jsou schopni poručit větru dešti.

led

Kazateli, Kazateli, jako bych ve vás viděla agenta Bretschneidera. A víte vy, že „na Císaře páně sraly mouchy?“ https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_zQRsaOl0rM
Co kdybyste nejdřív přemýšlel a až pak šel kopat hnůj!

Kazatel

led > vy neudržíte myšlenku ani pár hodin? Copak jste nepochopila, že všechny tyto mé dotazy byly vyvolány více méně vaším tvrzením, že s Maďary jste odjakživa kámoši a že v textu vaší hymny se pěje o porážce hromů a blesků? Hanba tomu, kdo nezná historii vlastního národa, ani text vlastní hymny. Pozorně si přečtěte, co jste k této problematice napsala: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-maji-slovaci-vztah-k-madarum

led

Kazatel, zjavne ste opäť v ráži, ako agent provokatér v snahe rozoštvávať národnostné otázky krivým obvinením nezakladajúcim sa na pravde viď váš odkaz v diskusii…
Ste si vedomý, že v prípade trestného činu, nie ste chránený anonymitou internetu? ak budete takto ďalej pokračovať, správce webu bude musieť súdu odovzdať vaše identifikačné dáta.