Lordcruss

Vysvětlí mi někdo podstatu fandění sportu?

většina fanoušků žádný sport nedělá ale přesto nadává na sportovce že nic neumí a jaký sou to lemplové atd.
Díky
Doplňuji:
iiiiiiiiiiiii­iiiiiiiiiiiiii

Nejlepší odpověď
anonym

😁
To je stejný, jako nadávání na politiky – nadávající taky nikdy politiku nedělali a nedělají, ale nadávají…
😉
No – stejný ne – na politiky se nadává za jakýchkoli okolností, na sportovce jen tehdy, když nevyhrají…
😉

Další odpovědi
zjentek

definice fandění (konkrétně fotbal): je to jediná činnost na světě, kde může 30.000 lůzrů řvát na 22 milionářů: Makej ty zmr…e!!!

marci1

Ale to je právě na tom fandění to krásné, že můžeme ze sebe dělat chytré, přesně víme jak to měli hráči udělat a neudělali. 🙂

led

Záhada, ktorú nevie objasniť ani mnoho fanúšikov.
Ale, o čo je pohodlnejšie, keď niečo neviem, pozerať na to a komentovať a kritizovať.
Z bakalárskej práce:
" 1.1 .Futbalový fanúšik- vymedzenie pojmu.

Na otázku, kto je to futbalový fanúšik, neexistuje taká jednoznačná odpoveď, ako by sa na prvý dojem zdalo. Je to každý, kto má rád futbal? Alebo každý, kto sleduje futbal? Alebo ten, čo ho sleduje pravidelne? Alebo ten, čo pravidelne chodí na zápasy? Či snáď len ten, čo má svoj obľúbený klub a aktívne ho podporuje? Koľko ľudí, toľko rozličných názorov.

ozrime sa aj na význam samotného slova fandiť, povzbudzovať- konotuje existenciu určitej preferencie, ktorá v očiach fanúšika vyzdvihuje jednu vec vysoko nad ostatné. Futbalový fanúšik sa potom od milovníka futbalu bude líšiť silným zaujatím jedným konkrétnym klubom- zvyčajne to býva klub domovského mesta, blízkeho krajského mesta a pod. I takýto fanúšikovia potom prežívajú svoju lásku ku klubu s rozdielnou intenzitou. S narastajúcim zaujatím, vernosťou, aktívnosťou podpory narastá aj závažnosť a problematičnosť témy. Do popredia sa totiž dostáva správanie ako výtržnosti pred, počas i po zápasoch, či futbalové násilie, javy zvyčajne spojené a smerované proti rivalom, teda fanúšikom konkurenčných klubov. Toto chovanie je výrazne deviantné voči normám chovania väčšinovej spoločnosti, čím sa buduje negatívny obraz o futbalových fanúšikoch u ostatných ľudí.
…"
ale radšej si to prečítajte celé:
https://is.mu­ni.cz/th/14578­5/fss_b/Bakalar­skapraca_Vargo­va.txt