Anonymka15+

Zodpovíte mně několik dotazů o vysokých školách?

Dobrý den, chci se zeptat, jestli je těžší pedagogická, nebo přírodověděcká fakulta, a zajímalo by mě, jestli existuje univerzita, na které je možné studovat dohromady zeměpis a španělštinu nebo angličtinu. Při nejhorším bych šla i do dějepisu. Zatím totiž zjišťuji, že na přírodovědecké fakultě se dá většinou studovat zeměpis jen v kombinaci s Bi, F, Ch nebo M. Ani jeden z těchto předmětů mě příliš nebaví. Uvažuji také o lékařské fakultě, ale to bych spíše šla studovat kvůli rodičům, nemám k tomu vztah. Také jsem se chtěla zeptat, jestli je nějaký velký rozdíl v kvalitě různých vysokých škol po ČR, a pokud ano, kterou univerzitu vybrat.

Původní neotázka
Vysoká škola

Nejlepší odpověď
annas

Uvažujete o vysokoškolském studiu, takže byste se měla sama v systému VŠ orientovat, nebo si zjistit obory ve škole u výchovného poradce
.
Navíc podobné obory se mohou otevírát na různých fakultách vysokých škol, tedy v různých místech.

Sama přesně nevíte, co chcete studovat, takže při hledání některý obor zaujme. Když něco vyhledáváme my, nemusí to být pravé ořechové..

Tento týden vyšel v MF Dnes přehled všech vysokých škol, objeví se i určitě i v Lidových novinách.
......

Vkládám odkaz na vysoké školy všech oborů, na nichž je možné studovat. Školy si projděte a určitě najdete odpověď na své dotazy.

http://www.atlas­skolstvi.cz/vy­soke-skoly

Hodnocení vysokých škol v r. 2016

http://www.ty­den.cz/rubriky/do­maci/skolstvi/kde-studovat-zebricek-nejlepsich-vysokych-skol-v-cesku_374503.html

Další odpovědi
Lamalam

Řadu odpovědí na své otázky můžeš najít na webu http://www.vy­sokeskoly.cz/