Pokročilý

Vysoká - s maturitou z chemie a bez maturity z matiky?

Co jsem se koukal, tak většina chemických vysokých škol požaduje maturitu z matiky. nicméně matika mi velmi nejde, a budu strašně štastnej když prolezu tenhle rok, takže nevidím reálnost maturity z matematiky. nicméně maturuji z chemie, ta mi jde sama od sebe...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Vysokoškolská chemie je ´trošku´ jiná, než středoškolská - pokud nezvládneš maturitu z matematiky, budeš mít na VŠ značné problémy nejen s dalším studiem matematiky, ale i chemie!
Na druhou stranu - když si troufáš...
;-)
Pokud si ovšem daná VŠ stanoví jako vstupní podmínku (jednu z nich) úspěšnou maturitu z M a ty ji mít složenou nebudeš, nevezmou tě.

Další odpovědi:

Zlatý

Bez dobře zvládnuté matematiky budeš mít problémy i v dalších předmětech. Chemie, fyzika, fyzikální chemie, chemické inženýrství, statistika apod. Jsem absolventka VŠCHT a tedy dobře vím, o čem je řeč.

Stříbrný

Matematika ti nejde a přitom chemie jde sama od sebe? To je špatná kombinace, bez matematiky budeš na chemické VŠ bez šance. Např. většina výpočtů v chem. inženýrství se řeší pomocí vyšší matematiky a bez integrálů nebo derivací toho moc nevypočítáš.

Zlatý

Pokud vím tak matematika se učí první roky na všech vysokých.
Takže co s tím chceš dělat ? My s tím něco těžko uděláme.
Doplňuji:
Představovat si chemii bez matematiky, to je jako auto bez benzínu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2417
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.