peka70

Jak je to se SS a maturitou?

Mam dotaz – kdyz uspesne dokoncim 4. rocnik na SS ale neudelam maturitu tak mam stredoskolske vzdelani bez maturity nebo jen zakladni vzdelani? Mate nekdo zkusenosti treba kdo tak hledal praci a uvadel ss vzdelani bez maturity? bere na to nekdo ohled nebo ne? Diky za pripadne odpovedi

Nejlepší odpověď
Mozeq

Dokud nedoděláš školu, která je ukončená maturitou nebo výučním listem, tak máš pořád základní vzdělání.

Další odpovědi
gecco

Pokud neuděláš maturitu, nemáš dokončenu ´celou´ školu – takový ´papír´ je ti k ničemu.
Na druhou stranu může zaměstnavatel přihlédnout k nějakým znalostem či dovednostem, které jsi studiem získal.
😉
Takže – formálně bys SŠ vzdělání neměl, na druhou stranu nějaké znalosti (možná) ano.

ivzez

Nesložíte-li maturitu, bude Vaším posledním
ukončeným vzděláním vzdělání základní.

K získání středoškolského vzdělání
byste musel absolvovat jiný vzdělávací program.

Viz školský zákon, § 58:
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-561#p58

ivzez

Středoškolské vzdělání lze získat absolvováním jednoletého nebo dvouletého vzdělávacího programu, nikoliv absolvováním maturitního oboru bez složení maturity.

annas

Svou odpověď jsem smazala, protože jsem převzala nesprávnou informaci. Šlo o studentskou stránku, jejíž autor informaci zřejmě převzal z Wikipedii, jejíž informace nepovažuji za věrohodné. Informace sice platí i pro statistiku vzdělání, ale rovněž není rozhodující.