kefud

Jaké máte zkušenosti s výsevem podle měsíce?

Jaké výhody mohu očekávat, nebo je to jen fabulace?

Nejlepší odpověď
Drap

Vhodné načasování během měsíční fáze má vždy dobrý vliv na rychlost růstu, klíčivost, následně i plodnost. Každá rostlina však kromě vhodné doby výsevu potřebuje i několik dalších ,nezbytných věcí.

Další odpovědi
anonym

Zkus zasadit v červenci brambory a v září- říjnu se budeš divit! Doba výsevu se má dodržovat u každé rostliny.

Emefej, ne ozimé brambory neznám, ale obiloviny ano. Chceš tím říct, že na podziim zasadíš brambory a na druhý rok sklidíš? Možná v subtropech, ale ne v České kotlině?!

terry

Známá měla vždy mrkvičky jak párátka.
Po výsevu ( i další péči) dle fází měsíce prý měla úrodu mnohem lepší.
Je to paní velice pečlivá a pravdomluvná.
Osobní zkušenost nemám.

Emefej

Vysévám vždy v tom měsíci, který je uveden na obalu osiva a většinou to funguje.

barbakan > ty neznáš ozimé brambory?

pucipuci

Odzkoušeno osobně, funguje, je to přírodní zákon, kterým se příroda řídí.