Pokročilý

Výpověď ze zdravotních důvodů a následné odstupné

Zdravotní důvody - odstupné 12 průměrných měsíčních mezd
na odstupné při skončení z výše uvedených důvodů máte nárok, když Vám dá zaměstnavatel výpověď, i když s ním uzavřete dohodu o skončení.
Byla mi daná výpověď zaměstnavatelem, ze zdravotních důvodů(osteoporóza páteře), řečeno mi bylo že to je civilní choroba, tudíž nemám nárok, přičemž jsem absolvoval vstupní prohlídku jako zdraví, a potíže jsem začal mít až v práci.Děkuji za případné odpovědi
Doplňuji:
nemůžete práci vykonávat pro nemoc z povolání nebo pracovní úraz

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Na tuto otázku jsem již (částečně) odpověděl v související otázce...viz zdroj.

Bez znalosti obsahu lékařské zprávy a hlavně proto, že nejsem lékař, tak neumím posoudit, zda ze ´zprávy´ vyplývá:

a) NESMÍ-LI zaměstnanec(...)dále konat dosavadní práci pro pracovní úraz, onemocnění nemocí z povolání(...)
(§ 52/d zákoníku práce)

nebo

b) POZBYL-LI zaměstnanec vzhledem ke svému zdravotnímu stavu(...)dlouhodobě způsobilosti konat dále dosavadní práci.
(§ 52/e zákoníku práce)

Je to nesmírně důležité, protože pokud se bude jednat o první možnost, tak nárok na odstupné a velmi slušné odstupné vzniká... a pokud jde o druhou možnost, tak nikoli.

DOPORUČENÍ:
Až budete držet v ruce výpověď s výpovědním důvodem "§ 52/e" a bude přesvědčen, že z lékařského posudku vyplývá, že ´zdravotní problémy´ mají příčinnou souvislost s prací..., tak se spojte s advokátem, aby vám poradil jak koncipovat žalobu o neplatnost výpovědi.

Před případným podáním této žaloby bych se pokusil se zaměstnavatelem dohodnout.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ danna-vypoved-ze-zdravotnich-d uvodu

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.