picnimok

Danná výpověď ze zdravotních důvodů,

Lékařský posudek podložen pouze závodním lékařem. LPK se doposud písemně nevyjádřilo. Je možné aby mi byla dána výpověď ze zdravotních důvodů, bez písemného vyjádření lékařské posudkové komise? Výpověď mi má běžet od 1 tohoto měsíce. Nic jsem nepodepsal. Děkuji
Doplňuji:
Nemocenská mi trvala 11 měsíců a pár dní

Nejlepší odpověď
standa

Podle mého názoru je postup zaměstnavatele v (podání výpovědi bez vyjádření LPK) souladu se zákoníkem práce.

Nehodnotím obsah lékařského posudku a ani nehodnotím zda zaměstnavatel měl uplatnit odstavec „d“ nebo „e“ , což je pak nesmírně důležité pro případnou povinnost zaměstnavatele vyplatit odstupné (což je možné jen při výpovědi dle „d“)

§ 52/d
(…) NESMÍ-LI zaměstnanec podle LÉKAŘSKÉHO POSUDKU VYDANÉHO ZAŘÍZENÍM ZÁVODNÍ PREVENTIVNÍ PÉČE nebo rozhodnutí příslušného správního úřadu, který lékařský posudek přezkoumává, dále konat dosavadní práci pro pracovní úraz, onemocnění nemocí z povolání nebo pro ohrožení touto nemocí, anebo (…)

§ 52/e
(…)POZBYL-LI zaměstnanec vzhledem ke svému zdravotnímu stavu podle LÉKAŘSKÉHO POSUDKU VYDANÉHO ZAŘÍZENÍM ZÁVODNÍ PREVENTIVNÍ PÉČE nebo (…)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4.aspx