Avatar uživatele
Pokročilý

Danná výpověď ze zdravotních důvodů,

Lékařský posudek podložen pouze závodním lékařem. LPK se doposud písemně nevyjádřilo. Je možné aby mi byla dána výpověď ze zdravotních důvodů, bez písemného vyjádření lékařské posudkové komise? Výpověď mi má běžet od 1 tohoto měsíce. Nic jsem nepodepsal. Děkuji
Doplňuji:
Nemocenská mi trvala 11 měsíců a pár dní

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Podle mého názoru je postup zaměstnavatele v (podání výpovědi bez vyjádření LPK) souladu se zákoníkem práce.

Nehodnotím obsah lékařského posudku a ani nehodnotím zda zaměstnavatel měl uplatnit odstavec "d" nebo "e" , což je pak nesmírně důležité pro případnou povinnost zaměstnavatele vyplatit odstupné (což je možné jen při výpovědi dle "d")

--------------------------

§ 52/d
(...) NESMÍ-LI zaměstnanec podle LÉKAŘSKÉHO POSUDKU VYDANÉHO ZAŘÍZENÍM ZÁVODNÍ PREVENTIVNÍ PÉČE nebo rozhodnutí příslušného správního úřadu, který lékařský posudek přezkoumává, dále konat dosavadní práci pro pracovní úraz, onemocnění nemocí z povolání nebo pro ohrožení touto nemocí, anebo (...)

§ 52/e
(...)POZBYL-LI zaměstnanec vzhledem ke svému zdravotnímu stavu podle LÉKAŘSKÉHO POSUDKU VYDANÉHO ZAŘÍZENÍM ZÁVODNÍ PREVENTIVNÍ PÉČE nebo (...)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast2h4.aspx

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2415
Zlatý Drap 1488
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.