Krupinek1703

Musí být výpověď ve zkušební době podepsána zaměstnavatelem, aby byla platná, či stačí jen výpověď předat do kanceláře?

Původní neotázka

Výpověď ve zkušební době ze strany zaměstnance

Musí být výpověď ve zkušební době podepsána zaměstnavatelem,aby byla platná? Nebo stačí jen výpověď předat do kanceláře a nechat si podepsat papír o přijetí výpovědi? Musím výpověď podat v nějakém časovém předstihu nebo stačí ten den,co chci skončit? Děkuji za reakce

Nejlepší odpověď
jáára

Nedává se výpověď, ale zrušení PP ve zkušební době.

A normálně to stačilo dát klidně poslední den po práci… Nebyl s tím nikdy problém.

Další odpovědi
ivzez

Dobrý den, ve zkušební době nejde o výpověď, ale o

zrušení pracovního poměru ve zkušební době.

Každou písemnost podepisuje ten, kdo ji píše, nikoliv příjemce.
Příjemce (zde zaměstnavatel) pouze potvrzuje převzetí na kopii.

Písemné zrušení pracovního poměru můžete klidně odevzdat v podatelně,
ale převzetí si nechte potvrdit na kopii písemného zrušení.

Nedoporučuji o tomto záměru zaměstnavatele informovat předem,
někteří zaměstnavatelé to pak „dají zaměstnanci vyžrat“.

Stačí předat v den, kdy chcete skončit. Počítejte ale s tím, že si budete muset počkat
na vystavení potvrzení o zaměstnání (zaměstnavatel je nebude mít připraveno.

JájsemRaibek

Slušností je říci o tom předem. Třeba zítra nepřijdu, ale zákon to nevyžaduje.
Jára má pravdu, že se nedává výpověď. Nemusí se dávat nic. Pokud však chceš nějakou písemnou formu, tak zrušení pr. poměru ve zkušební době. S uvedením, ale i bez uvedení důvodu.
Jelikož se jedná o jednostranný právní akt – jak z tvé strany, tak i ze strany zaměstnavatele, který rovněž může ukončit, není třeba aby druhá strana podepisovala.