st.ovce

Výpočet průměru na dovolenou

Je pravda,že se průměr na dovolenou vypočítává z minulého čtvrtletí,ve kterém pokud není odpracováno 21 dní,se průměr v současném čtvrtletí sníží na hodnotu hodinové mzdy?
Doplňuji:
díky moc Standovi za odpovědˇ…hooodně pomohla

Nejlepší odpověď
standa

NE, tak toto není pravda !

Zaměstnavatel musí stanovit tzv. „pravděpodobný“ výdělek (viz § 355 zákoníku práce), který bude použit na místo klasického průměrného výdělku pro ´náhrady´…

§ 355 zákoníku práce

(1) Jestliže zaměstnanec v rozhodném období neodpracoval alespoň 21 dnů, použije se pravděpodobný výdělek.

(2) Pravděpodobný výdělek zjistí zaměstnavatel z hrubé mzdy nebo platu, které zaměstnanec dosáhl od počátku rozhodného období, popřípadě z hrubé mzdy nebo platu, které by zřejmě dosáhl; přitom se přihlédne zejména k obvyklé výši jednotlivých složek mzdy nebo platu zaměstnance nebo ke mzdě nebo platu zaměstnanců vykonávajících stejnou práci nebo práci stejné hodnoty.