výpočet odstupného

po vzájemné dohodě ukončuji pracovní poměru s odstupným k 31.12.10. V prosinci mám jít na operaci, tudíž budu muset marodit a tak mě zajímá, jak se mi bude vypočítávat odstupné, když se bere za poslední 3 měsíce, ale já budu určitě celý prosinec marodit

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Bronzový

Odstupné k 31.12.2010 bude vycházet z průměrné měsíční mzdy za poslední ukončený kvartál tzn. od 1.7.2010 do 30.9.2010. PN nemá na výši odstupného žádný vliv.

Zlatý

Odstupné se stanoví z průměrného měsíčního hrubého výdělku za tzv. rozhodné období, kterým je vždy PŘEDCHOZÍ kalendářní čtvrtletí (§ 354/1 zákoníku práce)

Protože váš pracovní poměr skončí 31.12., tak předchozím čtvrtletím je třetí čtvrtletí a tudíž se nemusíte trápit s prosincem :-)

Btw. i kdyby se čistě hypoteticky započítával měsíc, ve kterém byste marodila, tak by to průměr neovlivnilo, protože se do výpočtu nezapočítávají ani dny nemoci ani ´příjem´ v podobě nižších nemocensklých dávek.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast13h18.aspx

Diskuze k otázce

Zlatý

standa

Koukám, že máme v neděli podvečer stejné koníčky :-) a trefili jsme se se svými odpovědmi do téže minuty..., dobrý co ?

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.