Avatar uživatele
zjentek

Vyplatí se jezdit pro potraviny také na Slovensko?

Vůbec nevím, jak jsou u těchto našich sousedů nastaveny ceny potravin. Je mně celkem jasné, že až tak jako Fialovu bídu tam mít nemohou, to je jasný, to už nejde, ale vyplatí se na Slovensko rovnou vyrazit a to třeba na nákup potravin? Třeba těm, kteří bydlí v pohraničí? Vím, že zajet do Polska, Německa a Rakouska na nákup se Čechovi rozhodně vyplatí, pokud chce vyjít s českým platem. A nejen pro potraviny. Ale co na Slovensko? Tam můžeme také výhodně nakupovat? Děkuji. Občan ČR.


Vztahuje se pouze na naše přímé hraniční sousedy, tedy s kterými přímo sousedíme hranicí.

Na kolik potraviny vyjdou Slováky? Nikdo neví? Zajímá mě to v kontextu s mým novým podnikatelským záměrem, konkrétně, zda bych si skutečně mohl dovolit pokrýt příhraniční oblasti CELÉ té naší skvělé republiky>>> https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-si-myslite-o-mem-novem-podnikatelskem-zameru-poradite-nazorem (pokud koalice SPOLU vydrží navždy, mohlo by jít o výnosné podnikání neberoucí konce, děkuju.)

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone, cappuccino před 143 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Podle mne jsou na Slovači úplně stejné ceny, jako u nás (+/- nějaká korunka, kdo to má pořád přepočítávat). Z tohoto hlediska se to nevyplatí. Polsko je jiné kafe. Ale i tak to je jen pro příhraniční, protože pokud zkalkuluješ třeba Pražákovi nejen cenu dopravy, ale i promrhaný (především PRONERVOVANÝ!) čas s autem plným pipin, tak se ani to Polsko nevyplatí. Jenže JIM to NEVADÍ, ony to dokonce MILUJÍ! Přičemž „ušetření“ je jen těžko odargumovatelná ZÁMINKA, prostě jsou JEN ZVĚDAVÉ a chtějí na výlet! Jistě chápeš, že na nějaký hrad, zámek či jinou atrakci ti hodí bobika, ale když ještě ten výlet je v podstatě CELODENNÍ NÁKUPNÍ i s odvozem… 😮 😕

TWL, myslel jsem, že si děláš prču s tím „nápadem“, ale teď už si NEJSEM JISTÝ. Asi mi dochází smysl pro morbidní humor (pokud koalice SPOLU vydrží navždy), chjo. 😮 Nemáš v zásobě nějaké méně hrůzné kousky, třeba rozšlapávání hlav kojencům nebo tak něco? 😉 😁:-D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cappuccino

Nestacilo by si vyhledat akcni letak nejakeho obchodniho retezce na Slovensku a porovnat ceny?

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?aliendrone Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Můžeš to vyzkoušet, máš to přes kopec, neboli za rohem

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
fnaf susi

Great article it is really informative and creative which helps us to post new updates. it's really worth it. Thanks a lot. If you have more time, please visit: <a href=„https://fnaf-securitybreach­.net“>five nights at freddy's security breach</a>

Avatar uživatele
zjentek

Elkon, Čadca 80 km, není až tak za rohem.

Avatar uživatele
elkon

Slovensko není jen Čadca. To máš hodně nízké obzory.

Avatar uživatele
da ny

Jaké mají ceny netuším.
V TV zprávách byl pán z Olomouce, kterému se vyplatí, jet
do Polska, pro nákupy 100 km. 😉
Možná jede 1, 2 až 3× za měsíc. Jako my. Nemáme to do Valdsassenu nebo do Marktredwitz,
8 – 10 km, jako Chebáci, nebo lidé z Františkových Lázní, Aše, Hazlova…
Něco nám sem přivezou místní obchodníci a Vietnamci.

Nový příspěvek