Výměna občanského průkazu

Dobrý den,
co všechno potřebuji k výměně občanského průkazu pokud je dcera v zahraničí a má u sebe občanský průkaz. Mám vyplněnou, podepsanou originál žádost a její fotku.Je potřeba k vyřízení i její dosavadní občanský průkaz?

Nejlepší odpověď
annas

Dosavadní občanský průkaz je nutné předložit.
Okopírovala jsem Vám, co je třeba pro vydání OP.

Potřebné doklady a podklady

Vyplněná žádost
1× foto
Při ukončení platnosti – dosavadní OP, doporučuje se rodný list (pokud už platnost dosavadního OP skončila, tak je nutné rodný list doložit)
při změně údaje – dosavadní OP, doklad o změně nebo doklad potvrzující nový údaj (např. oddací list, pravomocné rozhodnutí soudu o uložení trestu zákazu pobytu, doklad o získání akademického titulu)
při ztrátě, odcizení, zničení – rodný list, doklad o rodném čísle, pokud není na jiném předkládaném dokladu, potvrzení o obč. průkazu (toto potvrzení je vydáváno při ohlášení ztráty, odcizení, zničení)
po ukončení trvalého pobytu v cizině, příp. po nabytí stát. občanství ČR – rodný list, doklad o rodném čísle, doklad o státním občanství, doklad o rodinném stavu, jde-li o občana, který žije nebo žil v manželství.

http://www.pra­ha12.cz/urad-mc/zivotni-situace/oed-01.html