Sahyb

Vyřízení změny v OP

Chci jet s osmiletou dcerou na Slovensko a nemám ji zapsanou v OP. Nechám si ji zapsat,ale nevím jestli mi urychlí vyřízení žádosti,abychom mohli 13.7.odjet.

Nejlepší odpověď
tom004

Možná bude rychlejší,nechat jí udělat pas.

Další odpovědi
atriplex

Jakákoliv změna údajů v OP znamená, vyrobení nového dokladu. Výroba dokladu trvá cca 30 dní a nelze požádat o expresní vyhotovení dokladu.

Expresní vyhotovení lze žádat jen u cestovního pasu, cena je však vysoká – 1.500,– Kč. Lhůta vydá je pak 15 dnů.

Zdroj: http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady.aspx?q=Y2hud­W09Mg%3D%3D

standa

Prakticky máte 2 možnosti:

  1. 13.7. necestovat a do příštího odjezdu si vyřídit potřebné doklady
  2. risknout to a jet bez dokladu

Osobně bych zvolil variantu ad b). Pokud se vám, resp. dítěti na Slovensku nepřihodí žádná mimořádná událost (např. nezbytná hospitalizace v nemocnici apod.), tak zmiňovaný doklad nebudete potřebovat.

Více bych se však zajímal o cestovní pojištění vašeho dítěte.