Avatar uživatele
Jhz

Prošlý občanský průkaz – jak velká pokuta?

No tak dneska jsem zjistil, že mi propadl před půl rokem, tak se chci zeptat jak velkou pokutu dostanu za vydání, popř. co budu potřebovat, jestli stačí stará prošlá občanka s fotkou nebo rovnou rodný list.
Doplňuji:
takže věc se má tak, že opravdu potřebuji starou občanku + novou fotku (fotka 3 roky stará neprošla). Rodný list netřeba. Zaplatil jsem blokovou pokutu 100kč (liší se dle města). No a paní se jen pousmála, že si takové věci nehlídám … občanka bude hotová za měsíc, místo toho mám nějaký náhradní papír, že čekám na novou (tzn nelze na to uzavírat půjčky, vybírat balíky na poště atd, …)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Jhz

Zajímavá 0 před 4480 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

K vydání občanského průkazu pro tento případ jsou potřebné následující náležitosti:

  1. vyplnit „Žádost o vydání občanského průkazu“ (žádost musí být v každém případě opatřena podpisem budoucího držitele občanského průkazu)
  2. předložit občanský průkaz žadatele
  3. přiložit 1 fotografii pro občanský průkaz (požadavky na foto viz. Vydání 1.OP)

Vydání nového občanského průkazu na základě prošlé platnosti – poplatek není předepsán, je řešen příslušným úřadem blokovou pokutou, záleží na délce prošlosti,,:-). Každý úřad to má jinak,,
Doplňuji:
Tak za 100,– to jde,,,ty balíky jsou na prd, teď před svátkama,,já řeším celé vánoce přes net,,

Zdroj: http://dolnibre­zany.cz/matri­ka/prukazy/

Upravil/a: kropitko

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Vezmi OP a zajdi na přepážku…myslím, že pokuta ani nebude …záleží kdo tam bude „sedět“.Není to nic tak hrozného a nebo se domluv jestli by nebylo lepší přijít až v lednu …to se budou vydávat nové typy OP. Jistě ti dobře poradí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tornadolou

Já jsem po dvou měsících přišla na to, že mám prošlou občanku, na úřadě mě žádná pokuta nečekala. Dokonce ani žádné připomínky, jak je u nich na úřadě zvykem neměli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
smutnydrak

no jo… ale po novém roce se za to prý bude střílet… 😁

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek