Keyna

Jaká může být pokuta od úřadu životního prostředí?

Dobrý den, máme doma ČOV na kterou jsme si nevyřídili stavební povolení. Teď vyřizujeme dodatečné povelení na ČOV což už nejde přes stavební ale jen přes úřad životního prostředí. Dneska při vypisování žádosti atd. mi úřednice oznámila že kromě poplatku (1100,–) za řízení zaplatíme i pokutu. Ptám se – za co tedy ta pokuta je a kolik může být. „Milá“ úřednice mi nic neřekla. Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na úřadu jak rozhodne. Pokuty nejsou pevně stanoveny. Myslím že je tam maximální výše. U právnických osob to bývají i stovky tisíc, u soukromníků většinou v řádu tisíců. Nezbývá, než se nechat překvapit. Myslím že by pokuta v tomto případě mohla činit cca 3 – 5 tisíc. Může se stát, že pokutu i prominou.