Avatar uživatele
Bronzový

zmena v obcanskem prukaze.........

hrozi pokuta,a jak vysoka,pokud clovek nekolik mesicu po rozvodu nema uvedenou zmenu v obcanskem prukaze?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Dobrý den,

dle § 14 odst. 1 písm. d) č.3 zák. č. 328/1999 Sb.,o občanských průkazech, jste povinna do 15 dnů požádat o vydání nového občanského průkazu po nabytí právní moci rozhodnutí soudu o rozvodu manželství nebo po nabytí právní moci rozhodnutí soudu o zrušení partnerství.

Fyzická osoba, která toto nedodrží se dopouští přestupku dle § 16a odst. 1 písm. c) výše zmíň. zák., za který, lze uložit pokutu do výše 10 000,- Kč.

Zůstávám s pozdravem.
Doplňuji:
Na místě blokovou pokutou do 1000,- Kč.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Výměna z důvodu rozvodu

občanský průkaz
rozsudek o rozvodu s vyznačenou právní mocí

Občan je povinen podat žádost o nový OP do 15 pracovních dnů ode dne nabytí právní moci rozsudku, pokud ve stávajícím OP má uveden údaj o rodinném stavu nebo došlo ke změně příjmení.

jaká hrozí pokuta nevím

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.