Rokio

Vyjadřuje emoční inteligence, jak je člověk dobrý (jaký má charakter)?

Mají lidé s vyšší EQ lepší charakter než lidé, kteří nemají moc dobrou emoční inteligenci, nebo jenom částečně, či emoční inteligence vůbec nesouvisí s tím, jak je člověk dobrý?

zdroj obrázku: pixabay.com – mohamed_hassan

Odpovědi
Drap

Ne, nevyjadřuje

Edison

Nikoli. Dokonce bývá pravidlem, že sígři bývají lepší lídři. Mívají vyšší EQ. Schopnost vedení kolektivu, stržení skupiny, nebo i davu na svou stranu… Právě díky lepší vnímavosti a schopnosti vycítit, co lidé chtějí, na co lépe budou reagovat, léle uslyší.

ivzez

Ne, EQ nevyjadřuje „kvalitu člověka“,
jeho „dobrotu“, morální kvality ani charakter.