Avatar uživatele
anonym

Vychovávat děti jako katolíky, nebo evangelíky?

Dobrý den,

na začátek bych chtěl upozornit na to, že všechno, na co se ptám, je zatím čistě teoretické. Teď už k otázce. Řekněme, že by má družka byla katolička, zatímco já evangelík (ČCE). Mou otázkou je, kdybychom spolu měli děti, měli bysme je vychovávat jako katolíky, nebo evangelíky? Vím, že to píšu trochu zmateně, za což se omouvám, nikdy jsem nebyl na souvislé psaní :D Ještě bych chtěl dodat, že nestojím o odpovědi typu „celá ta tvoje víra je snůška hovadin“ nebo „děti bys neměl učit takovým blbostem“ atd. Děkuji moc za odpověď a přeji krásné dny 🙂

Hlasujte v anketě
Zajímavá 0 před 2867 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Jako Evangelíky

Špatná anketa, jediná možnost je dohoda s partnerkou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Luxx

Jako Evangelíky

chybí jiná odpověď…

jsem pro to, aby se každý člověk sám rozhodl, čemu chce věřit a ne člověka zlomit vírou (křesťanskou apod.) hned po narození

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kulpix

Jako Katolíky

SOUHLASÍM s KEPLEREM》 dát tomu čas.

Upravil/a: Kulpix

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Jako Katolíky

To rozhodnuté je pouze na vás. Pokud chcete kompromis a zmatek v hlavách dětí, tak jedno vychovávejte jako katolíka, druhé jako evangelika.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Jako Evangelíky

Jako Evangelíky, Jako Katolíky, Jako muslimy, Jako vyznávače jakéhokoliv nábeženství… bez urážky vášho náboženského presvedčenia, v prvom rade ako slušných ľudí. Pretože tí druhí, „neslušní“, príliš často robia hanbu náboženstvu ku ktorému sa hlásia.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pucipuci

Jako Evangelíky

Chybí jiná možnost, proto moje hlasování neberte vážně. Co takhle je vychovávat pouze v dobré víře. V boží lásku, chování se slušně k druhým lidem, dodržovat přikázání, prostě tak univerzálně a až povyrostou, aby se sami rozhodli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Jako Evangelíky

V prní řadě záleží na tom, co byste od výchovy dětí očekávali vy dva. V křesťanské rodině by teoreticky měl být muž hlavou rodiny, z čehož mi vychází spíše evangelická výchova, ale mělo by to záležet ma vaší dohodě.

Upravil/a: Nuk nuk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dismas

Jako Katolíky

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Roman71

Vepište odpověď…Učit, nikoliv nutit, děti od malička křesťanským zásadám není na škodu. Důležité při tom je používat Bibli. Sami pak poznají správnou cestu a je jen na nich, zda po ní půjdou či nikoliv. Bůh nikoho do uctívání nenutí. Chce-li mu někdo sloužit, ať mu slouží. Důležité je, aby na to byli oba rodiče, jinak se budete při výchově v mnohém rozcházet a děti budou zmatené.

před 2861 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Děkuji za odpovědi, velice jste mi pomohli :)

před 2866 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek