Maggie.b

Je maso z McDonaldu a KFC zabíjené „kvůli mně“?

Můžu jíst podle Buddhistických pravidel maso z McDonaldu apod. a přitom nění zabíjené kvůli tomu abych ho snědla?

Nejlepší odpověď
led

Je zabíjané aj kvôli vám, pre všetkých, ktorí ho jedia. Vy ste si len „priplatili“ jeho smrť a následnú úpravu pre váš žalúdok. Ale nie ste sama.
Odporuje to teóri budhizmu o konzumácii mäsa.
PS
Je to možno smutné, ale „smrť udržuje život“…

Další odpovědi
anonym

Kvůli čemu jinému ty krávy pěstují?
Až se šťastně dožijí jatečné váhy,jdou na porážku.
To se týká všech chovných zvířat – s drobnými obměnami.
Když je tento fakt v rozporu s tvým názorem,nezbývá nic,než vegetariánství.
Ale klídek – jíst maso je naprosto přirozené.
Vždy je ale možnost volby.

Děda Louda

Maso je skutečně produktem zabíjení za účelem jeho konzumace. Proč by tomu mělo být jinak u McDonalda?
Mimochodem, krávy se nepěstují, nýbrž chovají. Pěstuje se třeba tuřín.

poa.li

Důležité je, co nám radí naše svědomí…

venkovan

Člověk je všžravec, maso přes všechny proklamace vegetariánů kvůlu svému zdraví (zejména děti a mládež do ukončení vývinu) potřebuje. Minerální látky aproteiny jsou nenahraditelné, ač určité skupiny lidí hlásají něco jiného. Maso je pochoutkou i pro četné opice, takže nelze tvrdit, že maso ke svému životu nepotřebujeme.
Pokud ho potřebujeme, máme prakticky dva zdroje. Sebrat uhynulé kusy zvířat a ptáků a nebo zvíře ulovit či vychovat a zabít.
Je to koloběh přírody.