Pokročilý

Výchova dětí

Navrhuji malou výměnu názorů ohledně usměrňování dětí. Co delate se zlobivými dětmi, jak je trestate? Zabírá u vas nějaké to plácnutí po zadku, slovní domluvy a nebo zákazy televize, počítače atd...?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

u nás na děti zabíra když jim to řeknu, ale už se i stalo že mě na poprvé neposlechly.když neposlechnou na podruhé a to už se zvýšeným hlasem pak nastupuje manžel který jim to řekne tak že jim to zopakuje zeptá se jich zda mě slyšeli co jsem jim řekla a když neposlechnou před ním a neudělají to pak jim dá na zadek

Tak to je strašně těžký takto ´obecně´ radit...

Já mám 8 letou dceru a mohu říci, že při její výchově se důsledně, což se mi nedaří :-) snažím např. o toto:
- aby případný trest byl vždy zasloužený, aby si to i ta děcká hlavička uvědomila, že trest byl ´spravedlivý´
- upřednostňuji slovní domluvy s poukázáním na ´nespravedlivost´ jejího jednání vůči rodičům..., jak by to vypadalo, kdybychom se my rodiče chovali stejně jako ty
- když už musím plácnout, tak výhradně na zadek
- když už nějaký zákaz, tak ale důsledně dodržet
- zákazy televize či počítače mohou někdy fungovat, ale nemělo by se to stát ´pravidlem´

Stříbrný

Hrozně záleží na věku a povaze dítěte ale také na tom, co provedlo nebo provádí.

Mám pedagogickou školu, takže teorií jsem si vyslechla hodně. Teď jsem rodič začátečník :) Mám téměř dvouletého syna a teprve teď vidím, nakolik je to opravdu v praxi - té domácí - jiné než v knížkách.

Snažím se především nejednat v afektu, což je neskutečně těžké.
Většinu věcí, které dělá dítě špatně se snažím především vysvětlit, proč je to špatně. Tedy pochopitelně, je-li to vysvětlitelné dvouletému dítěti.
Zákazy jsou v našem případě ještě jako trest nepoužitelné, dvouleté dítě nechápe, proč by kvůli jedné věci nemohlo dělat jinou.
Nemám nic proti tělesným trestům, pokud jsou přiměřené a spravedlivé. Tedy tělesným trestem myslím ono zde již zmíněné plácnutí, nikoliv bití hlava nehlava. Naopak, neposlechne-li dítě po několikátém napomenutí, pak je to ten nejsrozumitelnější způsob.

Osobně si ani nemyslím, že je nutné měnit nějak zásadně způsoby usměrňování. Mezi extrémně tvrdou a extrémně liberální výchovou je celá škála možností. Co je potřeba změnit je postoj k dítěti. Dokud bude dítě rodičům naobtíž, pak je úplně jedno, jakou metodu zvolí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.