jirka F

Víte, proč tady Quentos a Annas opravují otázky a odpovědi?

Mám pro vás částečnou odpověď je to kvůli profitování zdejších stránek které jsou na webu seznam.cz dole zobrazeny a jsou tam zobrazeny otázky které zde klademe takže asi proto. I když tuto otázku brzo asi někdo smaže tak aspoň na chvíli to částečně vysvětlí.

Myslím to v dobrém není to nic proti zdejším uživatelům.

Nejlepší odpověď
Drap

Oba dva to dělají jen proto, že tím byli majiteli stránek pověřeni. Ty si snad myslíš, že je baví po kde kom opravovat stále se opakující chyby? Nám všem je to jasné a nepotřebujeme od tebe vysvětlení. Za to, že jsi ty nepochopil, nikdo z nás nemůže.

Další odpovědi
quentos

Jako obvykle nemáš pravdu, je to proto, aby to vypadalo věrohodně a reprezentativně, kdyby náhodou některá z otázek šla do výběru. Kdyby byla ve výběru otázka či odpověď plná chyb, tazatel, respondent a potažmo webmaster by vypadali jako idioti.

led

Ako služobne najstaršia na tejto stránke si dovolím poukázať sa na príčinu a spôsob úprav gramaticky závadných textov. Obaja menovaní užívatelia boli svojho času požiadaní majiteľom tejto stránky o gramatickú spoluprácu. Nie moderovanie, to je iné.

Bolo to preto, že sa v tom čase rozšírilo gramaticky nesprávne písanie v českom jazyku. A stránka klesla na hodnote. Obaja, aj quentos aj annas, dostali oprávnenie a „pracovnú povinnosť“ na vstup do príspevkov a opraviť gramaticky, nie vecne, závadné texty. Vďaka tomu stránka opäť stúpla na hodnote. Za to by sa im bolo treba poďakovať a nie haniť a urážať ich, ako to niektorí „nespratníci a nedotklivci“ robia. Chápem, že niektorých sa dotkne verejná oprava ich textových prejavov, ale ponechať ich v pôvodnom stave, ich práve ešte viac dehonestuje, zhadzuje v očiach iných. Práve naopak, niektorí užívatelia práve ich dvoch prosili o opravu ich textu, ak minuli svoj kredit na opravy. Obaja „gramatici“ toto ochotne, na požiadanie autora textu, opravili.

Podľa mojich informácií je vaša otázka oneskorená a nepresná. Došlo k výmene „gramatických moderátorov“. Miesto annas, ktorá a ani sa jej nedivím, musela tu strpieť dosť urážok od niektorých nezodpovedných a sebadôležitých užívateľov.

Na jar tohto roku začal svoju gramaticky upravovateľskú činnosť nový užívateľ , meno ste už niektorí určite zistili.

PS
Pokiaľ nebudete rozumieť môjmu textu v slovenčine, nie je problém mi napísať, profil nemám uzavretý aj pre komunikáciu s vami. Opäť upozorňujem, slovenčinu, ktorá má v legislatíve ČR osobitné postavenie, používam na žiadosť tunajších užívateľov. S úctou led

Hlada

Takto napsané to je poněkud svérázné vysvětlení. Odpovědi.cz jsou založené na příjmu z reklam. Aby si zde někdo reklamu zaplatil, musí mít fórum dobrou úroveň. Aby fórum mělo dobrou úroveň, musí být, ostatně jako každé kvalitní internetové fórum, nějak řízené. Majitel zde dal právo skrývat nevhodné příspěvky osvědčeným uživatelům a dvěma z nich možnost upravovat je gramaticky. Je to sice poněkud neobvyklý způsob, faktem ale je, že dlouhodobě funguje a my, jakožto uživatelé, ho musíme respektovat.

orwell

Je zvláštní položit zde otázku a hned si na ni sám odpovědět. Kdybys alespoň v textu dole napsal třeba: „Myslím si, že … Máte stejný názor, nebo to vidíte jinak?“ Takhle to působí trochu divně, jako taková otázka – neotázka.
Co se týká oprav chyb a úprav textů, tak pokud nemění význam, nic proti tomu nemám. Už dlouho pozoruji, že čeština dostává (nejen zde) dost těžce na frak. Sám jsem si položil dobrovolně na stůl Pravidla českého pravopisu a občas se do nich i mrknu.

da ny

Někdo naše nedostatky a chyby, překlepy opravit musí :) A může, když má ČJ v „malíčku“. Je smutné, když je v otázce spousta chyb, hrubek a hlavně postrádají smysl, logiku

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

Ad jirka F

Opravování otázek jsem od letošního roku zrušila. Ale je pravda, že někdy výjimečně otázku upravím. Nejvíc práce s úpravou má quentos.

Prostě já...

Myslím, že všechny odpovědi co zde jsou, jsou správně.

Daidal

Drap, já bych řekl, že určitě baví… každý rád opravuje a poučuje a učitele ještě 100× raději. Vyžívají se v tom.

elkon

Daidal – od tebe to sedí. Ty se předvádíš nejvíc. Ke každé hlouposti musíš napsat zbytečný román. Zatímco Quentos a Annas dělají záslužnou práci.

Rokio

Podle mě uživatel Daidal poskytuje kvalitní odpovědi. Jeho odpovědi rád čtu.

Daidal

Tuž dík. ;)

Daidal

Krátce psát neumím a nebudu se omlouvat za to, že se rozepisuju. Když píšu do pole pro odpověď (a ne do diskuze), tak reaguji výhradně na tazatele a jeho otázku. Na textu si dávám záležet, většinou se snažím poradit a rozebrat to že všech možných hledisek pro lepší informovanost tazatele. Není tu žádný limit na počet slov v odpovědích nebo všeobecně uznávanou délku… Ale nikdo to číst nemusí a nikoho nenutím (stejnětak „někdo“ nemusí odpovídat na každou otázku, i když se mu nelíbí a nemá k ní co říct).

Ale alespoň píšu k věci, ne jednou větou odpálkovat tazatele a to většinou ne z důvodu, že je ta otázka nesmyslná, ale kvůli něčemu tak omezenému, jako že mě to nezajímá nebo mi to PŘIPADÁ hloupé…
Nevím kdo tu vede v počtu nejzbytečnějších odpovědi.
Že si strohý suchar, který neumí ani poradit, a který si tu pravděpodobně „léčí“ svůj velmi smutný život, je tvá věc. ;)

elkon

Daidal – o mém životě víš prd, já jsem spokojen a nepotřebuji nic léčit. A odpovídám podle důležitosti. Kdo umí vystihnout situaci, tomu stačí pár slov. Někdo k tomu potřebuje celý článek a často jsou to jen bláboly.

jirka F

Ano Quentosi zapomněl jsem ještě na facebook kde tento server také vkládá otázky. Je to prostě reprezentativ­ní účel.