annas

Víte, proč mizí ze světa čtyřlístky?

Znáte legendu o jeho původu? Proč má kouzelnou moc?
Podařilo se vám najít čtyřlístek?

Nejlepší odpověď
vagra

Protože je to zajímavá otázka a odpověď jsem neznal a moje manželka má několik čtyřlístků,které jsme spolu našli,před více než čtyřiceti léty, vylisovaných v památníku a zajímalo mě proč,–hledal jsem a našel toto:
…Legenda tvrdí, že jakmile byla Eva vyhnána z ráje, přinesla si s sebou na Zem právě čtyřlístek pro štěstí. Pozor ale na fakt, že čtyřlístek nám přinese štěstí jenom v tom případě, že jsme jím byli obdarováni, nebo jsme na něj zcela náhodou narazili- bez záměrného hledání.

Jeho čtyři listy symbolizují čtyři živly- oheň, voda, země, vzduch. Má přinášet štěstí, ale také lásku, finance, je ochranou před zlem, nepříjemnostmi. Sice nám má zajistit štěstí do budoucnosti, ale je důležité mít na paměti, že každý svého štěstí strůjcem. Jedná se pouze o motiv štěstí, nikoliv prostředek k jeho dosažení. Často si jej vkládáme do knihy, kde se pěkně vylisuje.

Traduje se, že když chce svobodná dívka vidět svého budoucího muže, má si čtyřlístek dát pod polštář a ve snu ženicha spatří. Ve středověku se umísťoval za dveře, na dveře, okna, postel, a to pro ochranu domova, štěstí a zdraví…

Mizí asi proto,že se jetel málo pěstuje a mladí lidé asi hledají štěstí jinde,než tenkrát my.
Ve voňavém jeteli.

Zdroj: http://www.rodina-finance.cz/za­jimavosti.209/ve­rite-v-symboly-pro-stesti.20072.html

Další odpovědi
led

nahradzujú ich sivé štvorlístky – betón

MacaM

Legendu neznám. Já sama jsem členkou týmu čtyřlístku OKG. Jeho kouzelná moc spočívá pouze a jen ve vlastní víře, tajemství přitažlivosti svého srdce 🙂 Jako malá holka jsem jich nacházela hodně. Nyní jako dospělá už je nehledám, louky ve městech mizí, ani není čas, je prostě jiná doba. Nevím, jestli mizí, spíše jde o to, že se nehledají. Ale to je pouze můj osobní názor.

Cullinda

No u nás na zahradě jich je pořád dost.. Ale že by nosili nějaké extra štěstí.. :(

1popelka1

Přece sem neodolala a trohu pohledela, ale odpověď stejně neznám, takže píšu zase sem:

Jetelový čtyřlístek je velice vzácný, proto ho lidé považují za silný amulet přinášející štěstí. Člověka, který ho nosí v kapse, čeká v životě štěstí, bohatství a láska. Navíc čtyřlístek poskytuje člověku nadpřirozené síly, umožňuje mu mluvit s duchy, vílami a anděly.

Jetelový čtyřlístek má podle magie hned čtyři kouzelné vlastnosti. První lístek znamená štěstí, druhý udržuje dobré zdraví, třetí je příslibem bohatství a ten čtvrtý má na starosti lásku.

Jetelový čtyřlístek v květomluvě znamená „spolu budeme šťastni“.

1popelka1

Odpověď neznám, ani se mi nechce googlovat, proto píšu sem, ale měla jsem to štěstí a čtyřlístek jsem jako dítě našla, ještě teď se mi lisuje v knížce, pravda sic trochu rozpadlý a vybledlý, ale pořád drží.

annas

Popelko, klidně jste mohla odpovídat vpředu. Já jsem se také na původem čtyřlístku nezamýšlela. Také jsem jeden kdysi našla, ale už se mně rozsypal.

Při hledání jsem našla stejný odkaz jako Burak. Občas je i zajímavé dovědět se něco běžného, o čem třeba nepřemýšlíme.

1popelka1

Ale krom poslední, neznám odpovědi, takže mi to přišlo blbé… musím být přísná i na sebe 🙂… aby mi pak třeba někdo nevyčetl, že jsem neodpověděla přesně na otázku a stejně napsala…

annas

Popelko, nebuďte opravdu jako pohádková „Popelka“? Zapomněla jste už?

anonym

odpovídám sem at dám možnost odpovědím ostatním

anonym

http://kvety.a­tlas.centrum.cz/zau­jalo-nas/2010/8/28­/clanky/ctyrlis­tky-mizeji-ze-sveta

annas

Buraku, děkuji, stejný odkaz. Zaujal mě rovněž.