annas

Víte, kdo pronesl výrok „Asklépiovi kohouta“?

Nejde o název jedné Holanovy sbírky, ale o původ těchto slov.

Kdo byl Asklépios? Od koho měl dostat kohouta?

Nejlepší odpověď
salsa verde

Kritóne dlužím Aeskulapovi kohouta, postarej se aby byl dluh vyrovnán. toto řekl Sokrates na smrtelné posteli…tak nevím jestli je to jen podobné tomu na co se ptáte 😁

Další odpovědi
vagra

Jen pro zajímavost:As­klépios,známý u nás také jako Eskulap,byl řecký zázračný léčitel.
Eskulapova hůl ovinutá hadem se stala symbolem lékařů.