tom004

Víte,kdo a kdy vynalezl plastelínu?

Doplňuji:
Zajímavé.Já jsem našel toto: James Wright,1943,ing. firmy GE za války,když se snažil najít levnou náhražku gumy,která by se dala použít na pásy tanků,nebo na podrážky vojenských bot.Smíchal při tom silikonový olej s kyselinou boritou,ovšem nebylo to k ničemu.Nicméně vznikla hmota,která vědcům přinesla spoustu zábavy,a děti si s ní hrají dodnes.Zdroj: Readers Digest. .:))

Nejlepší odpověď
arygnoc

Původní jméno je chráněná obchodní značka, ale často se používá obecně jako označení pro modelovací hmotu (převážně v Evropě a zemích Commonwealthu), v USA se většinou označuje jako modelína. Plastelína byla vyrobena prvně učitelem umění Williamem Harbuttem v Anglii v roce 1897.

Další odpovědi
kocickaaa

Plastelína byla vyrobena prvně učitelem umění Williamem Harbuttem v Anglii v roce 1897.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Plas­tel%C3%ADna