Awe

Jaký je význam zabarvení špičky (kulky) u náboje?

Některé náboje mají ruzně zabarvenou špičku (kulky). Lze někde vyhledat co toto konkrétně znamená? Určitě to bude typ náboje jako je průbojný, zápalný apod. Ale která barva co znamená?

Nejlepší odpověď
Emefej

Pokud si to ještě pamatuji, tak pro náboj 7,62 vz.43 to bylo:
Červená -zápalný
Černo-červená-průbojně zápalný
Žlutá – těžký
Zelená -svítící
Bílá- redukovaný.

Zdroj: http://khvbrn­o.sweb.cz/fra­mes/boing14.html

Další odpovědi
lexx

ano, tak nějak to bylo…redukáč do sapíku vz.58 měl kratší nábojnici, menší prachovou náplň (proto redukovaný) a zakulacenou střelu podobnou pistolovému náboji