Lumpy

Jméno tanku

Jak se jmenoval první tank??
Doplňuji:
Myslím na světě jako např. v 1. světové.

Nejlepší odpověď
kropitko

Jedna z historických součástí tanku – housenkové pásy – byly vymyšleny v roce 1770 Richardem Edgeworthem. Tyto pásy byly použity na relativně malém počtu traktorů, kterým se díky tomu značně zvýšila průchodivost v blátivém terénu během Krymské války.

Dalším důležitým mezníkem v dějinách tanků je v roce 1899 první „válečný motorový vůz“. Toto vozidlo bylo vybaveno motorem Daimler, pancéřováním a dvěma kulomety revolverového systému od Hirama Maxima. Tato vozidla byla použita v anglické armádě.

Na vzniku prvního tanku se také podílel While Hankey 26. prosince 1914 v oběžníku „Memorandum o ‚speciálním zařízení‘“ (memorandum on ‚special devices‘). Následně byl v červnu 1915 předveden stroj Killen-Straita – to už ale uběhl téměř rok války.

tak jestli,tak první byl Killen-Straita

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tank

Další odpovědi
panenka

Zde v odkaze jsem našla že První tank se jmenoval "Little Willie

Zdroj: http://www.on­tola.com/cs/ne­vite-podle-ceho-se-jmenuje-prvni-tank-quot-litt

oskar

T-34.